Parkiet PLUS

Relacje inwestorskie oczami analityków i zarządzających

Osoby pracujące w domach maklerskich i TFI mają bardzo dobre rozeznanie w kwestii jakości pracy działów relacji inwestorskich spółek z GPW. Warto więc zapoznać się z ich doświadczeniami i pomysłami na usprawnienie działań z tego obszaru w firmach.
Foto: Adobestock

W największym skrócie, działy relacji inwestorskich (ang. investor relations, skrót: IR) odpowiadają za komunikację spółki z szeroko rozumianą społecznością inwestycyjną – m.in. inwestorami indywidualnymi i instytucjonalnymi, analitykami oraz zarządzającymi.

Postanowiliśmy skupić się na dwóch ostatnich grupach, czyli analitykach i zarządzających, i ich ocenie poziomu relacji inwestorskich wśród spółek z GPW. Przy tworzeniu m.in. analiz czy rekomendacji muszą się oni często kontaktować z działami IR spółek z warszawskiego parkietu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.