Parkiet PLUS

Rynki wschodzące na czele grudnia

Fundusze › Ostatni miesiąc ubiegłego roku był szczególnie udany dla funduszy inwestujących na rynkach rozwijających się. Polskie akcje też przyniosły zyski na osłodę słabego roku.
Foto: Adobe Stock

Przeglądając wyniki funduszy za grudzień, uwagę zwracają wysokie stopy zwrotu z rynków wschodzących. Również fundusze polskich akcji końcówkę roku mogą uznać za udaną, choć łączne wyniki za 12 ostatnich miesięcy nie dają już wielu powodów do zadowolenia.

Polskie akcje w tyle

W grudniu indeks rynków wschodzących zyskał blisko 8 proc., co po wyniku ze stycznia 2019 r. było drugim najlepszym rezultatem ubiegłego roku dla tego indeksu. Stąd miesięczne stopy zwrotu niektórych funduszy inwestujących na globalnych rynkach wschodzących przekroczyły nawet 7 proc. Tak było w przypadku AXA Akcji Rynków Wschodzących oraz PKO Akcji Rynków Wschodzących. Będąc przy rynkach rozwijających się, trzeba też wspomnieć, że w grudniu sporo zarobiły strategie inwestujące w Ameryce Łacińskiej, m.in. MetLife Akcji Ameryki Łacińskiej (8,9 proc.) i Investor Ameryka Łacińska (6,7 proc.).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.