REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

Średnie oprocentowanie lokat na 10 tys. zł. Sierpień 2018 r.

Oprocentowanie najlepszych lokat, w zależności od okresu deponowania, może wynieść nawet 4 proc. w skali roku. Na przeciętnym depozycie zyskać można jednak dużo mniej.
Foto: Adobestock

Jak wynika z naszych comiesięcznych analiz, średnie oprocentowanie lokat zakładanych na okres jednego miesiąca wynosi 0,93 proc. w skali roku. W lipcu wynosiło 1,06 proc. W minionym czasie oprocentowanie lokat zmieniał eurobank. Z jego oferty zniknęła wygrywająca dotychczas wszystkie jednomiesięczne rankingi Lokata LOK-ujesz LOG-ujesz z oprocentowaniem 3,5 proc. w skali roku. Dziś najwyższą stawkę, tj. 3 proc. w skali roku, oferują dwa banki: Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki oraz Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej.

Przeciętne zyski jakie wypracować można na lokatach trzymiesięcznych kształtują się na poziomie 1,89 proc. w skali roku (wcześniej 1,83 proc.). To właśnie wśród tych depozytów, najwięcej jest ofert ze stawką 4 proc. w skali roku. Oferują ją dziś trzy Banki: Nest Bank na Lokacie Witaj, PlusBank na Lokacie na Start i Idea Bank na Lokacie Happy (w lipcu oprocentowanie Lokaty Happy wynosiło 3,5 proc.). Na trzy nowe trzymiesięczne lokaty postawił eurobank. Na Lokacie na dobry początek zyskać można do 3 proc. odsetek w skali roku jeśli jest się nowym klientem otwierającym rachunek bankowy. Wysokość oprocentowania Lokaty na dobry początek jest uzależniona od spełnienia warunków wpływu wynagrodzenia w kwocie minimum 500 zł minimum raz w ciągu trzech miesięcy trwania lokaty lub wpływów na konto w kwocie minimum 1,5 tys. zł każdy minimum 2 razy w ciągu trzech miesięcy trwania lokaty oraz wykonanie minimum dziewięciu transakcji kartą debetową. Przy braku spełnienia tych warunków oprocentowanie spada do poziomu 2,5 proc. Na dwóch pozostałych  depozytach, 3 proc. odsetek otrzymać mogą osoby aktywujące bankowość internetową lub mobilną w eurobanku.

Średnie oprocentowanie lokat zakładanych na pół roku wzrosło w sierpniu z 1,58 proc. do 1,61 proc. w skali roku. Toyota Bank wprowadził akcję specjalną „2,75% na Lokacie Standard". Promocja polega na podwyższeniu oprocentowania na sześciomiesięcznej Lokacie Standard do 2,75 proc. (z 1,7 proc.). Oferta obowiązywać ma do końca miesiąca. Najwyższe zyski w pół roku osiągnąć można natomiast na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. Oprocentowanie na poziomie 4 proc. w skali roku dostępne jest dla nowych klientów banku, otwierających rachunek bankowy. Warunkiem dodatkowym jest wpływ wynagrodzenia na Nest Konto w kwocie minimum 2,5 tys. zł lub zapewnienie wpływów na rachunek firmowy BIZnest Konto w kwocie minimum 6 tys. zł oraz realizacja płatności do US lub ZUS.

Przeciętny poziom odsetek gwarantowany na lokatach rocznych waha się w okolicy 1,52 proc. (w lipcu 1,48 proc.). Najwyższe oprocentowanie oferuje Idea Bank i Nest Bank - 2,6 proc. w skali roku.  W Nest Banku stawka ta możliwa jest do osiągnięcia na Lokacie nr. 1 PLUS (miesiąc wcześniej jej oprocentowanie wynosiło 2,8 proc.), a w Nest Banku na Nest Lokacie Nowe Środki. Z 2,3 proc. do 2,2 proc. spadło również oprocentowanie Lokaty Plus w Toyota Banku.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA