REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

TOP 10 lokat na trzy miesiące. Sierpień 2018 r.

W sierpniowym zestawieniu depozytów kwartalnych z wkładem w wysokości 10 tys. zł pojawiło się kilka nowości, dzięki którym oszczędzający mają większy wybór wśród dobrze oprocentowanych lokat. Idea Bank zmienił warunki zakładania Lokaty Happy, a eurobank zlikwidował jednomiesięczną Lokatę LOKujesz- LOGujesz i w zamian zaproponował trzy nowe depozyty trzymiesięczne z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku.
Foto: Adobestock

4 proc. w skali roku można teraz zarobić w trzech bankach. Nest Bank oferuje taką stawkę na Nest Lokacie Witaj,  PlusBank na Lokacie na Start i Idea Bank na Lokacie Happy.

Idea w minionym miesiącu  zrezygnował z oferowania Lokaty Happy w opcji jedno i dwumiesięcznej. Podwyższył za to o 0,5 pkt. proc. oprocentowanie depozytu w wariancie trzymiesięcznym. Nest Lokatę Witaj założyć mogą wyłącznie nowi klienci wnioskujący o otwarcie Nest Konta, którzy dysponują oszczędnościami w kwocie od 1 tys. do 10 tys. zł. Lokata na Start również dedykowana jest klientom  otwierającym rachunek osobisty (Konto Plus). Wpłaty na depozyt wynoszą tyle samo co w Nest Banku. W Idea Banku natomiast, zakładając Lokatę Happy nie trzeba posiadać konta ani otwierać go wraz z lokatą. Na depozyt można wpłacić od 500 zł do 20 tys. zł.

Nieco niższe zyski oferuje mBank i BGŻOptima. W mBanku - Lokata 3,5% i w BGŻOptima - Lokata Bezkarna oprocentowane są na poziomie 3,5 proc. zysku w skali roku. Obie oferty dedykowane są nowym klientom zakładającym rachunek bankowy. Wpłaty na depozyty wynoszą odpowiednio od 500 zł do 10 i 20 tys. zł.

Eurobank wprowadził do oferty trzy lokaty na 3 proc. w skali roku: Lokatę na dobry początek (dla nowych klientów, którzy otworzą konto osobiste w terminie od 6 sierpnia 2018 r. do 6 listopada 2018 r., a przy tym zawnioskują o lokatę w terminie 30 dni od jego otwarcia), Lokatę na start mobilną (dla osób aktywujących aplikację mobilną eurobanku na swoim pierwszym urządzeniu mobilnym) oraz Lokatę na start internetową (dla klientów którzy po raz pierwszy aktywują bankowość internetową).

Wysokość oprocentowania Lokaty na dobry początek uzależniona jest od spełnienia warunków wpływu wynagrodzenia w kwocie minimum 500 zł (przynajmniej raz w ciągu trzech miesięcy trwania lokaty) lub minimum 2 wpływów na konto w kwocie minimum 1,5 tys.  zł każdy w ciągu trzech miesięcy trwania lokaty oraz wykonanie co minimum dziewięciu transakcji kartą debetową. Jeśli warunki nie będą spełnione, oprocentowanie wyniesie 2,5 proc. Na lokatę można wpłacić do 100 tys. zł, na Lokatę na start mobilną 10 tys. zł, a na Lokatę na start internetową – 20 tys. zł.

Nowi klienci, którzy chcieliby skorzystać z oferty Banku Ochrony Środowiska mogą założyć e-Lokatę na Plusie z oprocentowaniem 2,8 proc. w skali roku. Bank wymaga wpłat w wysokości od 1 tys. zł. do  20 tys. zł.

Na oprocentowanie na poziomie 2,5 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Alior Bank. Do zawarcia lokaty 90-dniowej uprawnieni są nowi klienci w banku, którzy na dzień wnioskowania o założenie lokaty nie posiadali aktywnej umowy o produkt bankowy. Na Lokacie Internetowej zdeponować można od 1 tys. do 200 tys. zł.

Bank Millennium oferuje Lokatę Mobilną, na której wypracować można odsetki na poziomie 2,25 proc. w skali roku. Oferta dostępna jest dla posiadaczy konta bankowego, którzy korzystają z bankowości mobilnej. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł, maksymalna – 10 tys. zł.

Nowi klienci otwierający konto osobiste w Raiffeisen Polbank mogą skorzystać z dedykowanej właśnie im Lokaty na Start. Jej oprocentowanie wynosi 2 proc. w skali roku. Na depozycie można ulokować od 3 tys. zł do 500 tys.  zł.

Kolejne banki, które trafiły do naszego zestawienia oferują stawki oprocentowania poniżej 2 proc. w skali roku. 1,8 proc. zarobić można na Lokacie na nowe środki w zakładanej systemie IKO w PKO Banku Polskim (oprocentowanie tej lokaty wzrosło w ostatnim czasie o 0,1 pkt. proc.), 1,65 na Lokacie Plus w Toyota Banku i 1,55 proc. na e- Lokacie Tradycyjnej w Getin Banku.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA