REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

Banki spółdzielcze. Oprocentowania depozytów jak w bankach komercyjnych

Dość często w mniejszych miejscowościach jedynym przedstawicielem kredytodawców jest bank spółdzielczy. Oczywiście banki komercyjne mają ofertę w internecie, ale w sieci są również banki spółdzielcze.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Jak informuje KNF, depozyty w bankach spółdzielczych wzrosły w ubiegłym roku w stosunku do grudnia 2018 r. o 9,9 proc., a więc bardziej niż w sektorze bankowym (8,4 proc.) – do 135,2 mld zł. Niestety, w bankach spółdzielczych (podobnie jak w komercyjnych) rośnie nadwyżka depozytów sektora niefinansowego nad kredytami tego sektora. Największy wpływ na przyrost depozytów miały depozyty osób prywatnych – ich wzrost jest silnie skorelowany ze wzrostem depozytów ogółem. Było to związane ze wzrostem przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto od 2017 r., spadkiem bezrobocia oraz wypłatami z programu 500+.

Czy warto zatem korzystać z oferty depozytowej banków spółdzielczych? Czy różni się ona od tego, co proponują banki komercyjne? I jak?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA