REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

W skrócie: Bankowość internetowa coraz nowocześniejsza

Foto: Adobestock

W internecie po nowemu | Bank Millennium udostępnił bankowość elektroniczną nowej generacji. Nowa sekcja „Wydarzenia" to kompletne i spersonalizowane źródło informacji nie tylko o stanie finansów – jest również narzędziem wspierającym zarządzanie domowym budżetem. Na stronie głównej znalazły się też „Dodatki". Klient może je dowolnie konfigurować, w zależności od potrzeb. Bank zapowiada, że wkrótce pojawi się też nowa aplikacja mobilna.

Zmiany w sieci | Z początkiem lipca Toyota Bank Polska uruchomi całkowicie nowy system bankowości internetowej oparty na technologii Responsive Web Design. Dotychczasowe systemy bankowości elektronicznej zostaną zastąpione jednym nowym systemem, dostępnym dla wszystkich grup klientów – zarówno indywidualnych, jak i firmowych. Token sprzętowy (klucz elektroniczny) zostanie z kolei zastąpiony nową aplikacją mobilną do autoryzacji transakcji zawieranych w systemie bankowości internetowej.

mBank zapowiada | Nowości i zmiany w regulaminie zapowiada mBank. Informacje o dowodzie osobistym można będzie zmienić także w aplikacji mobilnej, zgodę na polecenie zapłaty złożyć u odbiorcy również elektronicznie (dotychczas tylko papierowo), regulaminy: rachunków i usług płatniczych, zostaną udostępnione w nowej, bardziej przyjaznej formie. Od 15 lipca maksymalna dzienna kwota limitów dla transakcji kartą wyniesie 500 tys. zł, a dla karty walutowej 500 tys. w walucie karty.

Depresja a długi | Analiza przeprowadzona przez organizację charytatywną Money and Mental Health Policy Institute wykazuje, że zaburzenia psychiczne, wśród których plasuje się również depresja, mogą prowadzić również do zadłużania się. Ryzyko popadnięcia w długi jest u takich osób aż trzy i pół raza większe niż u osób niemających problemów ze zdrowiem psychicznym. Przyczyn tego zjawiska można się doszukiwać w coraz szybszym tempie życia i wszechobecnym konsumpcjonizmie, przez który wiele osób poprzez zakupy stara się wyprzeć wewnętrzne troski iluzją posiadania dóbr materialnych.

Z gotówką i telefonem | Klienci BNP Paribas korzystający z aplikacji GOmobile mogą bezpłatnie wpłacać gotówkę we wszystkich wpłatomatach Planet Cash zainstalowanych w oddziałach banku. Wystarczy wybrać opcję „Wpłata BLIK", następnie wprowadzić kod BLIK wygenerowany w aplikacji GOmobile i potwierdzić PIN-em.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA