Nieruchomości

Nowy właściciel Griffin Premium RE

REIT zostanie przejęty przez fundusz Globalworth. Inwestor zapłaci w wezwaniu po 5,5 zł za akcję.

Koszyki

Foto: materiały prasowe

Fundusz Globalworth Real Estate Investments zawarł z głównymi akcjonariuszami REIT-u, czyli podmiotami kontrolowanymi przez amerykański fundusz Oaktree i Griffin Real Estate, umowę inwestycyjną negocjowaną od wakacji (informacja została utajniona).

Globalworth przejmie od głównych udziałowców 74,8 mln akcji, stanowiących 47,9 proc. w kapitale. Fundusz będzie musiał ogłosić wezwanie w związku z przekroczeniem progu 33 proc. głosów, planuje kupić nie mniej niż 78,1 mln akcji (50 proc. plus jeden papier).

Cena w wezwaniu wyniesie 5,5 zł za walor. W wiosennym IPO Oaktree sprzedawał papiery REIT-u po 5,7 zł, po debiucie notowania systematycznie spadają, do 4,38 zł we wtorek. Środowa informacja o wezwaniu poderwała kurs o ponad 23 proc., do 5,4 zł. Nowy właściciel zobowiązał się do utrzymania Griffin Premium RE na giełdzie.

Jednocześnie Griffin Premium RE podpisał przedwstępną umowę zakupu od Echo Polska Properties udziałów spółek posiadających nieruchomości: A4 Business Park w Katowicach, Tryton Business House w Gdańsku oraz West Gate Lotnicza 12 we Wrocławiu. Umowa ma zostać zawarta do końca I kwartału 2018 r. Wartość aktywów brutto dla tego portfela to 160 mln euro. Aktualnie Griffin Premium RE ma w portfelu dziewięć przynoszących dochód z najmu nieruchomości w Polsce. Ma także umowę przedwstępną zakupu biurowca we Wrocławiu i udziały po 25 proc. z opcją całkowitego przejęcia trzech obiektów w Warszawie.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły