Nieruchomości

Polowanie na najlepsze pokoje

Na pokoju czy apartamencie w condohotelu można zarobić 5–6 proc. rocznie. Nawet najlepszy obiekt może mieć jednak problemy z przychodami, jeśli w okolicy jest wiele hoteli, które prowadzą wojnę cenową.

Gwiazda Morza – nowo otwarty kompleks hotelowo-apartamentowy we Władysławowie.

Foto: materiały prasowe

Ceny mieszkań wystrzeliły w górę nawet o kilkadziesiąt procent, co doprowadziło do spadków rentowności z ich wynajmu. Część inwestorów szansy na lepsze zarobki upatruje na rynku apart- i condohoteli. Obiekty z pokojami hotelowymi powstają już nie tylko w miejcowościach wypoczynkowych i uzdrowiskach, ale i w centrach największych miast.

Czy chętni na condobiznes zdążą z inwestycją na wakacje? Można kupić pokój, który będzie zarabiał jeszcze w tym sezonie? – W dużym mieście tak, w kurorcie trudniej – mówi Marlena Kosiura, analityk portalu InwestycjewKurortach.pl. – Większość inwestycji w systemie condo od dawna sprzedaje się na etapie dziury w ziemi.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.