Nieruchomości

Czas na hotele pop-up?

Były już „tymczasowe" sklepy, teraz trend pojawia się w turystyce, która szuka pomysłu na siebie po pandemii.

Unihouse z grupy giełdowego Unibepu dostarczył domki dla parku wodnego pod Warszawą.

Foto: UNIHOUSE

Jednym z trendów na rynku nieruchomości komercyjnych, które przyspiesza pandemia, jest hotelarstwo rozproszone. Wiele wskazuje na to, że i tegoroczne wakacje nie będą wolne od wpływu covida, dlatego rośnie zainteresowanie wypoczynkiem w obiektach zapewniających prywatność i możliwość zachowania dystansu społecznego. Inwestorzy z branży turystycznej wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom.

Ośrodki wracają do gry

– W zasadzie to nic nowego. W krajach będących typowymi destynacjami wakacyjnymi, jak Chorwacja, kempingi z mobilnymi domkami są bardzo popularne – komentuje Roman Jakubowski, prezes Unihouse'u. Spółka produkuje drewniane moduły wykorzystywane do budowy bloków mieszkalnych czy hoteli, ale na koncie ma także m.in. pojedyncze domki dla parku wodnego Suntago pod Warszawą.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.