REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Ocena Medicalgorithmics zawieszona

DM BOŚ zawiesił wydawanie rekomendacji dla biotechnologicznej firmy ze względu na malejącą przewidywalność jej wyników.
Foto: 123rf

- Zawieszamy wydawanie rekomendacji dla spółki, ponieważ nie jesteśmy w stanie sporządzić rzetelnych prognoz wyników finansowych w bieżącym momencie - wyjaśniła autorka raportu Sylwia Jaśkiewicz, analityk DM BOŚ. - Spółka rozpoczęła przegląd opcji strategicznych i uważamy, że może dążyć do sprzedaży akcji Medi-Lynx albo szukać partnera strategicznego, by zapewnić sobie większą stabilizację – wyjaśniła.

Niekorzystne tendencje widoczne w sprzedaży może odwrócić Peter G. Pellerito, powołany w październiku nowy dyrektor generalny Medi-Lynx, spółki zależnej Medicalgorithmics, ale jej zdaniem nie będzie to łatwe zadanie. - Przypuszczamy że spółka będzie musiała zmienić swój model sprzedaży i być może podpisać umowy z ubezpieczycielami, co oznacza spadek średniej wartości wniosku o płatność do ubezpieczyciela o ok. 20 proc. wg naszych obliczeń – wyjaśniła.

Jej prognoza zakłada pogorszenie wyników operacyjnych spółki w III kwartale br. w porównaniu do ubiegłego roku. Spodziewa się niekorzystnych dla spółki zmian w strukturze sprzedaży i prognozuje 46 mln zł sprzedaży w III kwartale 2018 r. Jednocześnie zakłada wyższe koszty operacyjne w porównaniu z ubiegłorocznymi, ale niższe niż w poprzednim kwartale. Z jej szacunków wynika, że w III kwartale Medicalgorithmics wypracuje 9 mln zł EBITDA, 6 mln zł wyniku operacyjnego i 4 mln zł zysku netto.

W trakcie środowej sesji za akcje Medicalgorithmics płacono na giełdzie po około 43,60 zł, co oznacza spadek o prawie 3 proc. względem kursu odniesienia z poprzedniej sesji.

Sprawdź raport DM BOŚ dotyczący Medicalgorithmics - w formie PDF

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA