Medycyna i zdrowie

Zmiana priorytetów kluczowa

BioMaxima, notowany na NewConnect producent m.in. podłoży mikrobiologicznych i odczynników, otrzymał końcowe rozliczenie dotacji.
Foto: Adobestock

Środki pozwoliły na budowę nowego zakładu produkcyjnego i zakup maszyn. Ostatnia rata dotacji to ponad 1,1 mln zł. BioMaxima rozliczyła również wszystkie pozostałe granty, które posłużyły do realizacji jej programu rozwojowego. Ich suma to ponad 6,4 mln zł.

– Przekształcamy się z firmy głównie dystrybucyjnej w produkcyjną. W tę strategię wpisuje się nowy zakład produkcyjny oraz współpraca ze spółką Accelerate Diagnostics z USA. Kontynuujemy prace nad rozwojem analizatorów biochemicznych. Będą również kontynuowane prace nad rozwojem palety testów do oznaczania minimalnego stężenia hamującego antybiotyku. Rozwijamy również prace nad rozwojem szybkich testów na m.in. rota- i adenowirusy czy norowirusy – mówi Łukasz Urban, prezes BioMaximy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.