Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.10.2019 06:00 Publikacja: 08.10.2019 06:00
Foto: Adobestock
Środki pozwoliły na budowę nowego zakładu produkcyjnego i zakup maszyn. Ostatnia rata dotacji to ponad 1,1 mln zł. BioMaxima rozliczyła również wszystkie pozostałe granty, które posłużyły do realizacji jej programu rozwojowego. Ich suma to ponad 6,4 mln zł.
– Przekształcamy się z firmy głównie dystrybucyjnej w produkcyjną. W tę strategię wpisuje się nowy zakład produkcyjny oraz współpraca ze spółką Accelerate Diagnostics z USA. Kontynuujemy prace nad rozwojem analizatorów biochemicznych. Będą również kontynuowane prace nad rozwojem palety testów do oznaczania minimalnego stężenia hamującego antybiotyku. Rozwijamy również prace nad rozwojem szybkich testów na m.in. rota- i adenowirusy czy norowirusy – mówi Łukasz Urban, prezes BioMaximy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Spółka podała wstępne wyniki badania klinicznego produktu do leczenia atopowego zapalenia skóry u psów. Wnioski są optymistyczne.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych dokonał zajęcia egzekucyjnego wierzytelności spółki z rachunków bankowych. Zarząd deklaruje, że trwają prace nad ustabilizowaniem sytuacji płynnościowej.
Przychody z kontraktów idą w górę wraz z rosnącą liczbą nowych klientów i zrealizowanych badań EKG.
Wrocławska spółka podała wstępne wyniki badania klinicznego dotyczącego produktu do leczenia atopowego zapalenia skóry u psów. Wnioski są optymistyczne.
Wyzwania przed branżą to m.in. rola w finansowaniu gospodarki, transformacji energetycznej i rozwoju firm, a także obciążenia regulacyjne i podatkowe.
W wyniku uruchomienia nowych klientów i rozwoju na posiadanych rynkach spółka niemal podwoiła liczbę realizowanych badań osiągając w I kwartale 2025 r. ponad 92 tys. sesji EKG.
W ostatnich kwartałach przychody biotechnologicznej spółki wzrosły, ale marże nadal pozostawiają wiele do życzenia. Zarząd deklaruje, że będą szły w górę. Zdaniem analityków w 2025 r. rzeczywiście są przesłanki poprawy rezultatów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas