Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Środki pozwoliły na budowę nowego zakładu produkcyjnego i zakup maszyn. Ostatnia rata dotacji to ponad 1,1 mln zł. BioMaxima rozliczyła również wszystkie pozostałe granty, które posłużyły do realizacji jej programu rozwojowego. Ich suma to ponad 6,4 mln zł.
– Przekształcamy się z firmy głównie dystrybucyjnej w produkcyjną. W tę strategię wpisuje się nowy zakład produkcyjny oraz współpraca ze spółką Accelerate Diagnostics z USA. Kontynuujemy prace nad rozwojem analizatorów biochemicznych. Będą również kontynuowane prace nad rozwojem palety testów do oznaczania minimalnego stężenia hamującego antybiotyku. Rozwijamy również prace nad rozwojem szybkich testów na m.in. rota- i adenowirusy czy norowirusy – mówi Łukasz Urban, prezes BioMaximy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.