Medycyna i zdrowie

Nestmedic otworzy Medyczne Centrum Telemonitoringu

W ośrodku personel spółki będzie obsługiwał i monitorował dane napływające z teleKTG.
Foto: 123rf

W strukturach notowanej na małej giełdzie spółki Nestmedic, producenta systemu Pregnabit służącego do badania dobrostanu płodu, powstaje Medyczne Centrum Telemonitoringu, które zajmie się obsługą klientów i pacjentek korzystających z teleKTG. Wkrótce za bieżącą analizę wyników badań – wykonanych przez kobiety w domach – odpowiadać będzie własna kadra firmy, która przejmie dotychczasowe obowiązki zewnętrznego podwykonawcy.

W Medycznym Centrum Telemonitoringu wykwalifikowany personel medyczny, dodatkowo przeszkolony pod kątem wiedzy o systemie Pregnabit, będzie obsługiwał i monitorował dane napływające z teleKTG. Centrum powstałe w strukturach firmy Nestmedic rozpocznie pracę już w połowie listopada.

– Posiadając telecentrum we własnych strukturach, będziemy mieć jeszcze większą kontrolę nad poziomem świadczonych usług oraz doświadczeniem i kompetencjami personelu. Jakość jego pracy będzie weryfikowana zarówno pod względem medycznym, jak i techniczno-organizacyjnym. Od kilku tygodni trwają szkolenia nowej kadry – mówi Ligia Kornowska, prezes Medycznego Centrum Telemonitoringu.

Mimo transformacji modelu organizacyjnego, zadania pracowników centrum się nie zmienią. Do ich głównych obowiązków należy monitorowanie, bieżące analizy, szybka reakcja oraz postawienie wstępnej diagnozy drogą internetową. Wykonane przez nich zapisy i interpretacje KTG wszystkich pacjentek przyporządkowanych do odpowiednich urządzeń są stale dostępne dla lekarza lub położnej prowadzącej ciążę dzięki dedykowanemu panelowi na Platformie Pregnabit.

Na początku kadra medyczna centrum będzie liczyć od kilku do kilkunastu osób, spółka zakłada jednak powiększanie zespołu specjalistów wraz z rozszerzeniem sieci dystrybucyjnej urządzenia. Liczba pacjentek korzystających z usług Medycznego Centrum Telemonitoringu już teraz systematycznie rośnie. Nestmedic rozpoczął komercyjną sprzedaż swojego systemu, który jest obecnie testowany w ramach programów pilotażowych w kilkunastu placówkach medycznych. W piątek po godz. 16 akcje Nestmedic kosztowały 9,2 zł (bez zmian). Telemedyczna spółka na małej giełdzie zadebiutowała 12 czerwca. Na debiutanckiej sesji akcje kosztowały nawet 17,99 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.