Medycyna i zdrowie

Pure Biologics: Inwestycje zgodnie z planem

Biotechnologiczna spółka opublikowała raport półroczny, w którym potwierdziła wcześniejsze zapowiedzi.
Foto: Adobestock

Planuje uzyskanie pierwszych wpływów z komercjalizacji projektów po 2023 r. To oznacza, że pierwsze przychody z opłat wstępnych osiągnie nie wcześniej niż w 2024 r., a w kolejnych latach powinny pojawić się wpływy związane z osiąganiem kamieni milowych zaplanowanych dla różnych projektów.

Od początku działalności spółka pozyskała na rozwój projektów ponad 118 mln zł ze środków publicznych (krajowych i europejskich). Z kolei w grudniu Pure Biologics przeprowadziło emisję akcji serii E, pozyskując brutto 54 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.