REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Pharmena: Szanse na komercjalizację rosną

Biotechnologiczna firma, która w kwietniu opuściła rynek NewConnect na rzecz głównego parkietu, podpisała umowę o doradztwie strategicznym z międzynarodową spółką Plexus Ventures.
Foto: Adobestock

Wsparcie nowego partnera ma pomóc w pracach związanych z komercjalizacją leku 1-MNA. Plexus Ventures ma się również przyczynić do poszukiwania licencjobiorców oraz finalizowania kontraktów związanych z wprowadzanymi przez Pharmenę na rynek suplementami diety. Aktualnie w obrocie znajduje się siedem z zapowiedzianych do końca roku ośmiu suplementów. W przeszłości z usług Plexusa korzystały m.in. Johnson & Johnson, Celon Pharma oraz Mabion. – Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z tak doświadczonym doradcą. Wierzymy, że dzięki wsparciu globalnego partnera będziemy mogli sprawniej i efektywniej poprowadzić proces komercjalizacji naszych flagowych produktów – komentuje Konrad Palka, prezes Pharmeny.

Podczas drugiej fazy badań klinicznych lek 1-MNA znajdujący zastosowanie w leczeniu niealkoholowego stłuszczeniowego zapalenia wątroby oraz tętniczego nadciśnienia płucnego wykazał wysoką tolerancję oraz bezpieczeństwo stosowania. Trwają badania przedkliniczne w drugim wskazaniu tętniczego nadciśnienia płucnego, by określić efektywną dawkę leku. Prace te mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA