Medycyna i zdrowie

Mabion: Przygotowania na finiszu

Mabion jest coraz bliżej realizacji umowy z amerykańskim Novavaksem. Biotechnologiczny gigant ma już umowę na dostawy do 200 mln dawek szczepionki przeciwko Covid-19 do UE. Wynika z niej, że państwa członkowskie będą mogły kupić do 100 mln dawek preparatu, z możliwością dostawy 100 mln dodatkowych dawek do 2023 r.
Foto: materiały prasowe

Novavax liczy, że w III kwartale zakończy proces składania wniosków o dopuszczenie szczepionki do obrotu w Europie. Dostawy pierwszych dawek mają ruszyć zaraz po jej zatwierdzeniu. Preparat opracowany przez Novavax wykazał w testach klinicznych ponad 90,4-procentową skuteczność w zapobieganiu Covid-19. Co istotne, szczepionka okazała się skuteczna wobec różnych wariantów koronawirusa. Ponadto stwierdzono, że dwudawkowa szczepionka była w 100 proc. skuteczna w zapobieganiu umiarkowanym i ciężkim przypadkom zachorowań.

Foto: GG Parkiet

Mabion ma włączyć się w łańcuch produkcyjny szczepionki amerykańskiej korporacji. Jej składniki

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.