REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Infoscan planuje wejść do Iranu

Firma telemedyczna Infoscan podpisała list intencyjny z Kaladaran Co. Plc., irańskim dystrybutorem sprzętu oraz rozwiązań medycznych.
Foto: materiały prasowe

Po zakończeniu negocjacji ma zostać podpisana umowa dystrybucyjna, na podstawie której urządzenia polskiej spółki trafią na rynek irański. Do tego momentu mają zostać omówione warunki współpracy oraz wszystkie szczegóły związane z wprowadzeniem rozwiązania na nowy rynek. Dzięki współpracy Infoscan otrzyma dostęp do przetargów organizowanych przez irański rząd.

Współpraca Infoscan oraz Kaladaran ma obejmować sprzedaż urządzenia oraz licencji na oprogramowanie do badania podmiotom medycznym działającym na terenie Iranu. Irański partner miałby odpowiadać również za promocje rozwiązania, szkolenia z obsługi systemu oraz urządzenia, a także prowadziłby dystrybucję produktu oraz usługi na rynku irańskim.

- Potencjalna współpraca z irańskim dystrybutorem może być dla Infoscanu przełomowa pod kątem dwóch aspektów. Po pierwsze planujemy wprowadzić na ten rynek zmodyfikowany model sprzedaży naszego rozwiązania, który będzie polegał na pozyskaniu od kontrahenta zarówno opłaty za sprzedaż urządzenia oraz licencji, ale także opłaty za każde wykonywane badanie przy pomocy MED Recorder. Po drugie, Kaladaran jest wiodącym irańskim dystrybutorem, który bierze udział oraz wygrywa w przetargach organizowanych przez rząd Iranu. Są to bardzo duże projekty, a jednocześnie bardzo zyskowne. Aktualnie prowadzimy negocjacje, natomiast zależy nam na jak najszybszym podpisaniu umowy oraz rozpoczęciu działalności na terenie Iranu – tłumaczy Piotr Sobiś, prezes zarządu.

Kaladaran Co. Plc. to firma medyczna z siedzibą w Teheranie, której przedmiotem działalności jest m.in. świadczenie usług w zakresie dystrybucji sprzętu medycznego dla środowiska medycznego, jak i dla odbiorców detalicznych.

Dalsze plany spółki

Spółka prowadzi również rozmowy z podmiotami z innych krajów. W I półroczu tego roku Infoscan podpisał listy intencyjne z potencjalnymi partnerami z Indii oraz z Hiszpanii.

- Negocjacje dotyczące umowy z hiszpańskim Giromed Intitue są już na ostatnim etapie. Spodziewamy się podpisania umowy w najbliższych dniach. Rozmowy z partnerem działającym w Indiach również postępują. Jesteśmy w trakcie ustalania modelu sprzedaży naszego rozwiązania na tym rynku. Większość kwestii w tym zakresie została już omówiona – komentuje Maciej Nowak, p.o. wiceprezesa zarządu. - Oczywiście prowadzimy również rozmowy z wieloma dystrybutorami z pozostałych krajów, głównie z Europy. Od niedawna współpracujemy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, która bardzo nas wspiera w tym procesie. Planów dotyczących ekspansji oraz rozwoju naszego rozwiązania jest dużo, dlatego planujemy opublikować zaktualizowaną strategię rozwoju. Chcemy aby dokument ujrzał światło dzienne krótko po NWZA spółki - dodaje Maciej Nowak.

13 sierpnia 2019 roku zostało zwołane Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Infoscan, które zdecyduje o zatwierdzeniu umowy inwestycyjnej z funduszem European High Growth Opportunities Securitization Fund, w ramach której spółka może pozyskać do 21 mln zł. Krótko po NWZA zarząd planuje opublikować zaktualizowaną strategię rozwoju Spółki.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA