Medycyna i zdrowie

Redukcja w zapisach na akcje Urteste

Popyt zgłoszony przez inwestorów przewyższył podaż dostępnych akcji.
Foto: Adobestock

Biotechnologiczna spółka przydzieliła 95,2 tys. akcji w ramach IPO po cenie emisyjnej 100 zł, co daje wartość oferty na poziomie 9,52 mln zł. Stopa redukcji w transzy detalicznej wyniosła 37,9 proc.. Urteste planuje zadebiutować na rynku NewConnect we wrześniu 2021 r.

- Pierwsza publiczna oferta akcji Urteste spotkała się z dużą aprobatą ze strony inwestorów instytucjonalnych i inwestorów indywidualnych. Cieszy nas również fakt, że do grona akcjonariuszy Urteste dołączyły renomowane fundusze inwestycyjne. Pozyskane środki pozwolą nam zrealizować kolejne kroki milowe, które przybliżą nas do komercjalizacji naszej innowacyjnej technologii do wczesnej diagnostyki nowotworów z próbki moczu – tłumaczy Grzegorz Stefański, prezes Urteste.

5,5 mln zł pozyskanych z emisji Urteste planuje przeznaczyć na prace badawczo-rozwojowe w projektach raka trzustki i raka prostaty oraz rozwój kolejnych 13 celów diagnostycznych. 2,3 mln zł będzie przeznaczone na ochronę patentową testów, 1,3 mln zł na koszty ogólnego zarządu i koszty public relations, natomiast 1 mln zł będzie przeznaczony na adaptację i wyposażenie nowego laboratorium.

Urteste specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnej technologii do wykrywania z próbek moczu chorób nowotworowych na wczesnych etapach rozwoju. Jej model biznesowy zakłada sprzedaż technologii lub udzielenie wyłącznej licencji dużemu międzynarodowemu graczowi rynkowemu. Z wcześniejszych zapowiedzi zarządu wynika, że spółka spodziewa się komercjalizacji swoich najbardziej zaawansowanych projektów w perspektywie dwóch–trzech lat.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.