REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Medinice: Serce do biznesu

Spółka z NewConnect, Medinice jeszcze w tym roku skomercjalizuje swój najbardziej zaawansowany projekt. W swoim portfolio posiada jeszcze 11 innych projektów z dziedziny kardiologii i kardiochirurgii.
Foto: Fotolia

– Nasze trzy priorytetowe projekty to PacePress, CoolCryo oraz MiniMax. Pierwszy otrzymał już certyfikat CE, pozwalający na sprzedaż w Europie, dodatkowo posiada patenty w Polsce i Europie. To opatrunek uciskowy, który ma na celu minimalizować ryzyko wystąpienia krwiaka po wszczepieniu stymulatorów serca. Planujemy przeprowadzenie kilkumiesięcznych badań porejestracyjnych. Naszą ambicją jest komercjalizacja PacePress jeszcze w tym roku. To projekt najprostszy technologicznie, z kolei CoolCryo i MiniMax mają zdecydowanie większy potencjał komercyjny – mówi „Parkietowi" prezes Medinice, Sanjeev Choudhary.

Na opracowanie MiniMax firma otrzymała dotację od NCBiR w wysokości 3 mln zł, a łączna wartość projektu to 4,7 mln zł. Prototyp opracowuje niemiecka firma, na przełomie 2019 r. i 2020 r. spółka rozpocznie badania przedkliniczne. MiniMax będzie pierwszą na świecie elektrodą posiadającą funkcje diagnostyczne i lecznicze. Natomiast CoolCryo to krioaplikator do małoinwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

Model biznesowy przedsiębiorstwa zakłada sprzedaż licencji lub całego projektu z prawami właśnościowymi. Celem jest przejście całej ścieżki: od pomysłu po patentowanie, prototypowanie, badania przedkliniczne i kliniczne po certyfikacje. – W branży MedTech badania na zwierzętach i u ludzi są znacznie krótsze i tańsze niż w przypadku farmacji – podkreśla prezes. Kapitalizacja spółki wynosi ponad 22 mln zł. W ostatniej emisji przed wrześniowym debiutem na NC akcje były sprzedawane po 13 zł. Na zamknięciu pierwszej sesji kurs wyniósł 10,8 zł. Teraz sięga ok. 6,7 zł. GBC

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA