Medycyna i zdrowie

Synektik: Dobre perspektywy rozwoju

Synektik przedłużył umowę i pozostanie dystrybutorem systemów da Vinci w Polsce co najmniej do kwietnia 2026 r. Prognozy zachęcają, a ten kwartał pod względem liczby wykonywanych zabiegów w asyście da Vinci może być rekordowy. Podczas czwartkowej sesji akcje spółki drożały o 1,7 proc., do 29,5 zł.
Foto: materiały prasowe

Synektik oraz Intuitive, amerykański producent systemów robotycznych da Vinci, podpisały aneks do umowy o współpracy.

– Zgodnie z podpisanym aneksem jesteśmy ekskluzywnym dystrybutorem systemów da Vinci do kwietnia 2026 r. Dalej będziemy odpowiadali za rozwój robotyki chirurgicznej opartej na systemach da Vinci w Polsce. Przez rozwój i zakres naszych usług rozumiemy sprzedaż systemów, proces szkolenia operatorów chirurgów, dostawy instrumentów zużywalnych oraz usługi związane z serwisem gwarancyjnym bądź pogwarancyjnym – mówił podczas wideokonferencji Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.