Medycyna i zdrowie

Duża redukcja w IPO Captora

Popyt zgłoszony przez inwestorów znacząco przewyższył podaż dostępnych akcji. Zapisy w transzy detalicznej zredukowano o niemal 92 proc. – wynika z naszych informacji.
Foto: materiały prasowe

Barierą dla drobnych inwestorów nie okazał się zapis w prospekcie, z którego wynikało, że minimalny zapis wynosił 100 akcji. Dziś spółka ma dokonać przydziału akcji. Captor Therapeutics już po zakończonej budowie księgi popytu i zamknięciu zapisów na akcje w transzy inwestorów indywidualnych informował, że otrzymał deklaracje objęcia wszystkich papierów po cenie maksymalnej. Cenę w IPO ustalono na 172 zł za sztukę, czyli na poziomie równym cenie maksymalnej.

Ostateczna liczba akcji oferowanych w ramach IPO wyniosła 1 069 500 sztuk, w tym: 871 500 nowych akcji serii G oraz 198 tys. istniejących, sprzedawanych przed dotychczasowych akcjonariuszy.

Inwestorom indywidualnym przydzielono 110 tys. nowych akcji, a do instytucji trafiło 959 500 papierów oferowanych (zarówno nowych, jak i sprzedawanych).

Całkowita wartość oferty publicznej wniosła 184 mln zł, w tym z emisji nowych akcji spółka pozyskała około 150 mln zł.

Captor Therapeutics jest szwajcarsko-polską firmą biofarmaceutyczną z siedzibą we Wrocławiu. Koncentruje się na odkrywaniu i rozwoju przełomowych kandydatów na leki z wykorzystaniem technologii celowanej degradacji białek. Prowadzi obecnie pięć projektów badawczo-rozwojowych na etapie przedklinicznym oraz trzy ukierunkowane na rozwój platformy technologicznej.

Globalnym koordynatorem i prowadzącym księgę popytu w IPO Captora jest Trigon DM, a współprowadzącym księgę popytu BM PKO BP.

Jeszcze w kwietniu spółka powinna zadebiutować na GPW.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.