Medycyna i zdrowie

Selvita zapowiada kolejne zakupy

Portfel zamówień grupy na 2021 r. zwiększył się o 117 proc. To w dużej mierze efekt przejęcia Fidelty. Obecnie trwają rozmowy z kilkunastoma firmami. Czy do następnych akwizycji dojdzie jeszcze w tym roku?

Kapitalizacja rynkowa Selvity, której prezesem jest Bogusław Sieczkowski, wynosi obecnie prawie 1,3 mld zł.

Foto: materiały prasowe

Portfel zamówień Selvity na 2021 r. ma wartość 171,2 mln zł i jest o 117 proc. wyższy niż rok temu. Największy wpływ na tę wysoką dynamikę ma uwzględnienie zamówień chorwackiej Fidelty. Została przejęta przez Selvitę od grupy Galapagos. Transakcję o wartości ponad 140 mln zł sfinalizowano w styczniu 2021 r.

– Transakcję zawarliśmy na bardzo dobrych warunkach. Priorytetem na ten rok jest dobra integracja Fidelty. Jednocześnie nadal prowadzimy rozmowy w sprawie kolejnych przejęć. Jesteśmy w trakcie rozmów z kilkunastoma podmiotami. Nie możemy jednak ujawnić żadnych nazw ani zadeklarować, że zrealizujemy jakąś transakcję jeszcze w tym roku – mówi Bogusław Sieczkowski, prezes i akcjonariusz Selvity. Dodaje, że grupa będzie też nadal rozwijać się organicznie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.