Medycyna i zdrowie

Mercator Medical: Grupa rozważa różne możliwości

Lekkim spadkiem notowań zareagowały w czwartek akcje spółki Mercator Medical na informację o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych.

Zdaniem analityków komunikat nie jest zaskoczeniem, a jedynie sformalizowaniem trwających prac. – Zarząd spółki od połowy zeszłego roku mówił o planach dotyczących aktualizacji strategii i poszukiwaniu nowych kierunków rozwoju. Już wtedy rozbudowa mocy produkcyjnych czy też akwizycje wymieniane były jako najbardziej prawdopodobne opcje – podkreśla Tomasz Rodak, ekspert z DM BOŚ.

Spółka może śmiało myśleć o inwestycjach, jej płynność jest bardzo dobra. Na koniec 2020 r. miała ponad 535 mln zł gotówki netto (środki pieniężne na rachunkach pomniejszone o zadłużenie finansowe).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.