Ludzie rynku

Kobiet na polskim rynku kapitałowym nadal zbyt wielu nie znajdziemy

Dużo się mówi o potrzebie różnorodności, ale wśród maklerów, doradców inwestycyjnych, zarządzających funduszami i spółkami od lat zdecydowanie przeważają mężczyźni. Podobnie jest na rynkach zagranicznych.
Foto: Adobestock

Liczba kobiet wykonujących zawód maklera czy doradcy inwestycyjnego nie ulega w ostatnim czasie istotnym zmianom.

– Z naszych obserwacji wynika, że w tym zakresie niewiele różnimy się od innych rynków kapitałowych na świecie. Warto jednak podkreślić, że zmiany w kierunku różnorodności w życiu gospodarczym to przede wszystkim proces społeczny. Nie dzieje się on nagle, lecz wymaga czasu – podkreśla Izabela Olszewska z zarządu GPW.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.