REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Newsy ze świata kryptowalut i technologii blockchain

Foto: Adobestock

Kryptowaluty na szczycie G20 | Uczestnicy spotkania w Buenos Aires uwzględnili cyfrowe pieniądze w swojej deklaracji dotyczącej zrównoważonego rozwoju światowej gospodarki. Stwierdzili, że kryptowaluty są ważne, lecz muszą zostać poddane szczegółowym badaniom, nadzorowi oraz wymagają regulacji podatkowych.

Nadzór amerykański bierze pod lupę privacy coins | Chodzi o kryptowaluty zapewniające wysoki poziom prywatności i anonimowości, jak na przykład Zcash i Monero. Urzędnicy Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego chcą sprawdzić, na ile możliwe jest prześledzenie transakcji, które odbywają się w sieci tego typu kryptowalut.

Bitcoin nie taki zły dla środowiska | Serwis CoinShares sprawdził, z jakich źródeł pochodzi prąd używany do „kopania" najbardziej popularnej kryptowaluty. Raport stwierdza, że 77,6 proc. energii jest ze źródeł odnawialnych, co sugeruje, że ślad węglowy bitcoina nie jest tak duży, jak się powszechnie uważa.

ICO 2.0 uznana za nielegalne w Chinach | 2017 r. uznaje się za rok upadku projektów ICO. Na ich zgliszczach wyrasta STO, czyli Security Token Offering, czyli stokenizowane papiery wartościowe podlegające regulacjom. Jeszcze na dobre się nie rozkręciły, a chiński nadzór już uznał je za nielegalne.

Spadek trudności kopania bitcoinów | W wyniku ostatnich spadków cen wielu górników odłączyło swoje koparki od sieci, bowiem wydobycie stało się dla nich nierentowne. Jak wiadomo, algorytym bitcoina dostosowuje się do zmian mocy obliczeniowej (tzw. hash rate) co dwa tygodnie. Gdy „zauważy" spadek mocy, z automatu zmniejsza trudność kopania, co też ostatnio uczynił. Od 18 listopada bowiem hash rate spadła o 15,1 proc., co jest drugim największym spadkiem tego parametru od listopada 2011 r.

Zestawienie najlepszych łańcuchów | Chińskie Centrum Rozwoju Przemysłu Informacyjnego zaktualizowało swój comiesięczny ranking publicznych blockchainów. Pod lupę wzięto 33 projekty. Na podium znalazły się EOS, ethereum i bitshares. Bitcoin zajął dopiero 13. miejsce.

Bitcoin w słowniku PWN | Zmieniają się zasady pisowni dotyczące nazw projektów blockchainowych. – (...) Wraz w PWN przyjęliśmy, że słowo „bitcoin" będzie pisane małą literą w każdym z przypadków użycia. Wcześniej w języku polskim przyjmowaliśmy, że w znaczeniu systemu (np. blockchain) używana była wielka litera, a w przypadku waluty – mała. Będzie jednak Ethereum i eter – poinformował na Twitterze prof. Krzysztof Piech.

Śródziemnomorska siódemka dla blockchaina | Francja, Włochy, Grecja, Malta, Cypr, Portugalia i Hiszpania podpisały deklarację promującą technologię łańcucha bloków. Ich przedstawiciele uważają, że może to być rozwiązanie typu game changer znacznie poprawiające efektywność ich gospodarek.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA