REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Bitcoin mocno zanurkował. Co sugeruje technika?

Na rynkach azjatyckich spadły dzisiaj kursy akcji wielu firm powiązanych z walutami cyfrowymi. To pokłosie środowej przeceny bitcoina i innych kryptowalut.
Foto: Adobestock

Monex Group, właściciel giełdy Coincheck w Tokio stracił  2 proc., a w Seulu trzy razy większe straty poniosły takie firmy jak Vidente i Omnitel.

W środę na rynku amerykańskim bitcoin zanurkował nawet o 15 proc., a bitcoin cash o 17 proc. Dzisiaj w Londynie kurs bitcoina utrzymywał się na poziomie 5571,18 USD.

- Poziom 6000 dolarów, który długo służył jako wsparcie,  został przebity i trochę to wygląda na zły znak- wskazuje Soichiro Tsutsumi, trader  eWarrant Japan Securities, cytowany przez Bloomberga.

Spadek bitcoina zepchnął ceny w obszar „głębokiej wyprzedaży" co sugeruje, że w krótkim terminie można spodziewać się rajdu w górę, ale długoterminowe wskaźniki techniczne nie są tak korzystne, zauważa Rob Sluymer z Fundstrat Global Advisors.

Notowania fintechu Ideanomics zanurkowały o 49 proc., co było największą stratą tej firmy od ośmiu lat. Powodem były słabe wyniki za trzeci kwartał. Zdecydowały o tym wydatki na infrastrukturę i koszty zatrudnienia nowych menedżerów.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA