Kryptowaluty

Bitcoin blisko historycznego szczytu

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty rosną dziś o ponad 8 proc. i znajdują się blisko historycznego szczytu. Nowy rekord ustanowiła cena ethereum.
Foto: Adobestock

W poniedziałek na rynku kryptowalut dominują byki. Cena bitcoina znalazła się na poziomie 66,3 tys. USD. Przypomnijmy, że historyczny szczyt, który został ustanowiony w ubiegłym miesiącu wynosi 66,9 tys. USD.

Z kolei ethereum, druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta drożeje o ponad 3 proc. Ustanowiony dziś rekord wynosi 4768 USD. Wyraźnie rosną również notowania mniejszych tokenów. Dzięki temu, kapitalizacja całego rynku kryptowalut sięga 2,86 bln USD.

Kyle Rodda, analityk IG Markets mówi, że spadające realne stopy zwrotu, gdy inwestorzy szykują się na podwyższoną inflację, zwiększają atrakcyjność aktywów, takich jak kryptowaluty. Ponadto w sektorze dominują optymistyczne nastroje.

- Instytucje finansowe chcą być częścią tego rynku, a regulatorzy nie chcą tego za bardzo ograniczać – powiedział Rodda. W ostatnich tygodniach największy bank Australii poinformował, że będzie oferował klientom detalicznym handel kryptowalutami.

W zeszłym tygodniu burmistrz-elekt Nowego Jorku, Eric Adams, powiedział, że weźmie swoje pierwsze trzy wypłaty w bitcoinach i zasygnalizował zamiar uczynienia swojego miasta centrum branży kryptowalut.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.