Kryptowaluty

Inwestorzy bardziej zdywersyfikowani

13 proc. Amerykanów w ostatnich 12 miesiącach kupowało lub sprzedawało kryptowaluty – wynika z sondażu przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Chicagowskiego. W tym samym badaniu 24 proc. respondentów przyznało, że w ciągu roku kupowało lub sprzedawało akcje.
Foto: Adobestock

Z sondażu Uniwersytetu Chicagowskiego wynika również, że amerykańscy inwestorzy z rynku kryptowalut są zwykle młodsi od tych z rynku akcji. Średnia wieku dla pierwszej grupy wynosi 38 lat, a dla drugiej 47 lat. Środowisko inwestorów kryptowalutowych jest również bardziej zdywersyfikowane od środowiska ludzi inwestujących w akcje. W grupie osób zaangażowanych na rynku wirtualnych walut 41 proc. stanowią kobiety, 44 proc. reprezentanci innej rasy niż biała, 45 proc. osoby posiadające wykształcenie wyższe, a 35 proc. ludzie zarabiający rocznie mniej niż 60 tys. USD. Tymczasem wśród inwestorów z rynku akcji kobiety stanowią 38 proc., przedstawiciele mniejszości rasowych 35 proc., osoby zarabiające mniej niż 60 tys. USD rocznie 27 proc., ale ludzie z wykształceniem wyższym 51 proc.

– Kryptowaluty otwierają nowe możliwości dla bardziej zróżnicowanego grona inwestorów, co jest bardzo dobrą rzeczą. Ważne jest, by ci inwestorzy mieli dostęp do wiarygodnych informacji dotyczących tego bardzo zmiennego rynku – twierdzi Angela Fontes, wiceszef departamentu w Narodowym Centrum Badań Opinii na Uniwersytecie Chicagowskim. HK

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.