REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Trzęsienie ziemi na giełdach kryptowalut

Bitcoin i inne waluty cyfrowe zyskały popularność m.in. dlatego, że zaoferowały sposób obejścia rządowego nadzoru, takiego jaki obowiązuje tradycyjne rynki finansowe. Teraz to się ma zmienić
Foto: Adobestock

Już w najbliższy piątek, według Bloomberga, Financial Action Task Force, międzyrządowa grupa zadaniowa, przygotowująca zalecenia w zakresie zwalczania prania brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu, ma ujawnić, w jaki sposób rządy powinny nadzorować wirtualne aktywa.

Nowe regulacje obejmą takie biznesy jak giełdy walut cyfrowych, depozyty i fundusze hedgingowe operujące na rynku kryptowalut.

Wiele zależy od tego jak te regulacje, od dawna stosowane w transferach bankowych będą interpretowane i stosowane przez krajowych nadzorców, ale stanowią one jedno z największych zagrożeń dla walut cyfrowych, wskazuje Eric Truner, szef analiz w firmie Messari.

Zgodnie z nowymi regulacjami firmy takie jak giełdy kryptowalutowe m. in. Coinbase Inc, czy Kraken, a także instytucje zarządzające aktywami będą musiały gromadzić informacje o klientach inicjujących transakcje o wartości ponad tysiąca dolarów i euro , a także o adresatach tych funduszy.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA