REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Bitcoin może spaść do 5000 USD

Piotr Neidek, analityk techniczny DM mBanku, analizuje wykresy trzech najbardziej popularnych kryptowalut. Jakie są jego wnioski?
Foto: Adobestock

BITCOIN

Foto: parkiet.com

Tegoroczna zwyżka skutkowała wyciągnięciem tygodniowych średnich EMA_w na północ i doprowadziła do ponownego wygenerowania sygnału kupna mającego wydźwięk długoterminowy. Lokalnie jednak wciąż obowiązuje presja korekcyjna nawiązująca do historycznych wydarzeń. Mianowicie - po wyłamaniu oporowej strefy i przegrzaniu wskaźników impetu, wskazany jest odpoczynek i dociągnięcie notowań kryptowaluty do średnich kroczących. Wsparciem dla bitcoina jest psychologiczny poziom 5000 USD i do tej wysokości jest bezpieczny w tygodniowych cenach zamknięcia.

ETHEREUM

Foto: parkiet.com

Utrzymywanie się cen poniżej górnego ograniczenia kilkumiesięcznego kanału wciąż generuje podażową presję i ryzyko rozciągnięcia korekty w czasie. Nadrzędnie ethereum wciąż przebywa w strefie oporu wyznaczonej przez tygodniowe średnie EMA_w, co dodatkowo hamuje dalszą zwyżkę, zaś układ długoterminowych ekstremów zniechęca do dalszej aprecjacji. Lokalnie dominuje ruch horyzontalny, jednakże ewentualne przetestowanie wsparcia przy 220 USD stanowiłoby trigger do wyprowadzenia spadkowej kontry w stronę poziomu 150 USD.

XRP

Foto: parkiet.com

Wydostanie się ceny górą z wielomiesięcznego trójkąta stanowi zachętę do kontynuacji zwyżki w długim terminie. Lokalnie problem pojawił się na wysokości tegorocznego szczytu, przez co korekta ma prawo zostać wyciągnięta w czasie, jednakże relacja ceny do średnich jest już na tyle korzystnym poziomie, że kryptowaluta ma zielone światło do kontynuacji tego, co zaczęła czynić w połowie maja 2019 r. Wsparciem pozostaje dzienna dwusetka przebiegająca w okolicy 0,3395 USD i do tej wysokości XRP jest bezpieczne.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA