REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Kryptowaluty okiem technika

Piotr Neidek, analityk techniczny DM mBanku komentuje sytuację na wykresach najbardziej popularnych kryptowalut: bitcoina, ethereum i XRP.
Foto: Adobestock

BITCOIN

Foto: parkiet.com

Spadek zmienności, zawężenie wahań oraz spłaszczenie dziennego wykresu sprawia, że nadal brakuje triggera do wyprowadzenia wertykalnej kontry. Po grudniowym uderzeniu popytu z jednej strony zabrakło kontynuacji, z drugiej zaś nie pojawiły się negujące to podbicie świeczki, zatem lokalny outlook w obecnym układzie jest neutralny. Na uwagę zasługuje tygodniowa dwusetka, która ponownie zbliża się do bitcoina i jeżeli tygodniowe close wypadnie poniżej 3150 USD, pojawi się sygnał do zejścia w kierunku 88,6-proc. zniesienia fali hossy 2015-2018.r.

ETHEREUM

Foto: parkiet.com

Zanik zmienności towarzyszący notowaniom w ostatnich dniach nie wpłynął na dotychczasowy outlook. Lokalnie wciąż odczuwalna jest podażowa presja, średnioterminowo obowiązują sygnały sprzedaży zaś czarna, tygodniowa świeczka z pierwszej połowy stycznia nadal blokuje ethereum przed ewentualną korektą wzrostową. Na uwagę zasługuje kanał spadkowy, w jakim ceny poruszają się od kilku miesięcy, a mając na uwadze, że na początku tego roku doszło do zjawiska zwanego FAKE, realne jest ryzyko dalszej deprecjacji i zejścia w kierunku wyznaczonym przez długoterminowe zasięgi spadków. Najbliższym poziomem, wybicie którego stanowiłoby trigger dla byków do ewentualnego, korekcyjnego podejścia pod 250 USD, jest 170 USD i do tej wysokości outlook pozostaje negatywny.

XRP

Foto: parkiet.com

Już kilkanaście dni kryptowaluta XRP utrzymuje się na średnioterminowym wsparciu o dodatnim nachyleniu, którego przełamanie stanowiłoby pretekst do dalszej wyprzedaży. Lokalnie panuje marazm, zatem brakuje technicznego pretekstu do zainicjowania swingu, jednakże ewentualne przerwanie 0,281 USD w cenach close stanowiłoby trigger dla niedźwiedzi do wyprowadzenia mocniejszej kontry. Na uwagę zasługuje zwężający się trójkąt oraz bliska odległość cen do Apexu formacji, co powinno mieć przełożenie na timing w nadchodzącym czasie. Na chwilę obecną brakuje wybicia, niemniej jednak z takowym należałoby się liczyć w nadchodzącym czasie.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA