REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Wiadomości ze świata kryptowalut

Foto: Adobestock

Satoshi Nakamoto wpływowym finansistą | Twórca bitcoina, choć jest anonimowy i do końca nie wiadomo, czy to jedna osoba czy grupa programistów, znalazł się na liście 100 najbardziej wpływowych liderów finansowych 2018 r. według magazynu „Worth". Zajął 44., miejsce wyprzedzając m.in. Marka Zuckerberga.

McKinsey negatywnie o technologii blockchain | Jedna z czołowych firm konsultingowych w opublikowanym niedawno artykule stwierdza, że wciąż jest mało dowodów na praktyczne i użyteczne zastosowanie technologii blockchain, więc nazywanie jej game changerem jest przedwczesne. Zwłaszcza że osiągnięte dotąd efekty są zdaniem przedstawicieli firmy dużo mniejsze niż zainwestowane w to czas i pieniądze.

Chiński producent koparek rozważa IPO | Chodzi o firmę Canaan, drugiego po Bitmainie największego producenta układów scalonych służących do kopania kryptowalut. Pierwotnie IPO miało zostać przeprowadzone w Hongkongu, ale jak informuje Bloomberg – firma zdecydowała się na rynek amerykański.

Kolejny atak na giełdę | We wtorek 8 stycznia ofiarą ataku padła platforma Gate.io. Grupa hakerów uderzyła w sieć Ethereum Classic, kradnąc blisko 40 tys. tokenów wartych ok. 200 tys. USD. Giełda zapewnia, że pokrzywdzeni klienci otrzymają 100-proc. rekompensatę.

Lamborghini za bitcoiny | Założyciel funduszu Morgan Creek Capital Management Jason A. Williams napisał na Twitterze, że zamierza sprzedać swoje Lamborghini Huracan i środki przeznaczyć na zakup bitcoinów. Dodał również, że oferty kupna w kryptowalucie są mile widziane.

Żądanie gigantycznego okupu w Monero | Żona norweskiego milionera Toma Hagena została uprowadzona, a porywacze zostawili list z żądaniem okupu. Chodzi o 9 mln euro wypłaconych w kryptowalucie Monero. Jest to jedna z tych walut, które zapewniają bardzo wysoki poziom anonimowości. Norweska policja prowadzi śledztwo w sprawie, w które zaangażowała Europol i Interpol.

Banki centralne badają kryptowaluty | Zgodnie z opublikowanym 8 stycznia raportem Banku Rozrachunków Międzynarodowych 70 proc. ankietowanych banków centralnych prowadzi lub zamierza niebawem rozpocząć badania nad emisją własnej cyfrowej waluty. To o 10 pkt proc. więcej niż w analogicznej ankiecie z 2017 r.

Bracia Winklevoss apelują o regulacje | W nowym spocie reklamowym swojej giełdy, Gemini, znani bliźniacy umieścili slogan: „crypto needs rules". Jak tłumaczyli w jednym z wywiadów – uważają, że inwestorzy na rynku kryptowalut zasługują na taką samą ochronę jak uczestnicy tradycyjnych rynków finansowych.

Prowizje w sieci bitcoina najniższe od trzech lat | Dane w serwisie bitinfocharts.com pokazują, że w środę średnia wielkość opłaty za przesyłanie bitcoinów wynosiła 0,179 USD. To najniższy poziom od trzech lat. Redaktorzy portalu ccn.com zaznaczają jednocześnie, że obecnie sieć przetwarza 75 proc. więcej transakcji niż w 2015 r. Niższe koszty mogły zostać osiągnięte przez usprawnienia technologiczne poprawiające skalowalność – SegWit oraz LightNing Network. WZ

Źródła: coindesk.com, Cointelegraph.com, ccn.com, bitcoin.pl,

FXmag.pl, Twitter.com

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA