Inwestycje alternatywne

Ciężki rok funduszy szukających zysków wśród producentów gier

W poprzednich latach był to sektor, który przyciągał największą uwagę inwestorów. Ten rok, jak przyznają sami zarządzający, wydaje się już stracony. Nastawienie inwestorów w końcu musi się jednak odmienić.
Foto: Bloomberg

Zeszłoroczna głośna premiera „Cyberpunka 2077" położyła się cieniem na giełdowych producentach gier. Marazm trwa niemal do dziś. Sektor ten ma jednak dobre warunki do rozwoju i zmiana nastawienia inwestorów może nastąpić w każdej chwili.

Czas spekulantów

Co jakiś czas w ofertach krajowych TFI pojawiają się fundusze tematyczne. Najczęściej mowa jest wtedy o inwestycjach w tzw. megatrendy i zwykle chodzi o aktywa zagraniczne. Tymczasem ponad rok temu Rockbridge przekształcił jeden ze swoich funduszy na portfel krajowych spółek innowacyjnych, czyli głównie producentów gier, ale także firm medycznych. Dziś jest to fundusz z największą ekspozycją na producentów gier wśród funduszy akcji polskich. Znajdziemy w tym gronie jednak również inne produkty, w których sektor gier ma mocny wpływ na wycenę. Niestety, w tym roku pod względem wyników tego typu fundusze odstają od czołówki, a nieraz nawet zaniżają rynkową średnią. Zarządzający przyznają, że za nami ciężki okres, jeśli chodzi o firmy zajmujące się grami. Nastawienie inwestorów w końcu się jednak zmieni.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Cyber Monday: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • nie zawiera Aplikacji na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.