Inwestycje alternatywne

Mały, lecz wielki

Pomnik brytyjskiej motoryzacji, ikona, legenda – wszystkie te określenia pasują do samochodu nad wyraz skromnego, ale wyjątkowego. Jego rola jest nie do przecenienia. To oczywiście Mini Morris.
Projekt Aleca Issigonisa zapewnił inżynierowi o greckich korzeniach tytuł szlachecki.
www.gieldaklasykow.pl

 

Niedawno trafiłem na uroczą fotografię. Przedstawiało Twiggy, niezwykle popularną modelkę z lat 60. i 70, siedzącą za kierownicą Mini. Takich zdjęć, jak się okazało, jest więcej, ponieważ gwiazda uwielbiała ten model i brała udział w jego kampanii reklamowej. Opowiadała o nim: „Mój ulubiony Mini to ten, który kupiłam kilka lat temu. To była tak świetna zabawa, że kupiłam następny. Nie myślałam, że kiedykolwiek inny samochód dostarczy mi tych samych emocji co ten pierwszy, dopóki nie zobaczyłam tego. Jednak moim ulubionym samochodem wszech czasów zawsze będzie moje pierwsze Mini".

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.