REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje alternatywne

Biało-czerwone marzenia

Retro jest w cenie. Czujemy już wiosnę! Choć tegoroczna nadciąga w cieniu szalejącego po świecie wirusa, i tak niesie radość. Ponoć bezpieczne są otwarte przestrzenie. Może więc warto pomyśleć o kabriolecie? Oto dwa piękne egzemplarze kultowego samochodu, który gwarantuje nie tylko wiatr we włosach, ale i wiele innych emocji.
Krwistoczerwone Porsche 911 Turbo Cabriolet 930 przyjechało do Polski z USA. Zostało wycenione na 160 tys. euro.
www.gieldaklasykow.pl

Od premiery w 1963 r. model 911 pozostaje najważniejszy pod względem strategicznym w ofercie marki Porsche, choć nie znajduje się na szczycie jej list sprzedaży, wyprzedzany przez modnych i praktyczniejszych „młodziaków", czyli modele Cayenne i Macan. Ba, to auto tak doskonałe, że jego podstawowe rozwiązania pozostają w większości niezmienione. Rzecz jasna, niemiecka marka cały czas udoskonala tę konstrukcję i korzysta obficie z najnowszych technologii. Bez tego Porsche nie utrzymałoby się wśród najbardziej dochodowych producentów samochodów na świecie.

Zaprezentuję dziś samochody fascynujące, mimo że technologicznie odległe od tego, co proponują współczesne pojazdy. Oba wyprodukowano w 1988 r., należą więc do II generacji, wprowadzonej w 1974 r. Pierwszy z nich to Porsche 911 Carrera kabrio 3.2, oferowany przez Stację Klasyki. Jest wciąż „ubrany" w oryginalny kolor Grand Prix White. Samochód był przewidziany na rynek amerykański, niedawno został sprowadzony do Polski. Prezentuje się bardzo dobrze. Przez wielu znawców 911 Carrera 3.2 jest uznawana za najlepsze klasyczne 911. Wóz napędza znakomity silnik o pojemności 3.2 litra – była to ostatnia odmiana silnikowa dostępna przed debiutem następcy, modelu 964.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA