Handel i konsumpcja

Krynica Vitamin. Notowania w dół, obroty w górę

Sąd Okręgowy w Warszawie postanowił udzielić Fram FIZ zabezpieczenia roszczenia opiewającego na kwotę 59,1 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie. Sprawa toczy się przeciwko Krynicy Vitamin oraz spółkom kontrolowanym przez prezesa Piotra Czachorowskiego – Zinatowi i Molinarowi.
Foto: Fotorzepa, Mateusz Dąbrowski

Aby wypełnić postanowienie, sąd zajął m.in. wierzytelności z rachunków bankowych w kwocie 24,5 mln zł i wszystkie akcje posiadane przez firmy (Zinat kontroluje ponad 10,5 mln walorów Krynicy stanowiących niemal 86 proc. akcji). Obciążono również hipotekami przymusowymi w kwocie 59,1 mln zł nieruchomości znajdujące się w Warszawie oraz zakład produkcyjny w miejscowości Dziadkowskie.

Na moment publikacji postanowienia sądu Krynica nie posiada informacji o podstawach prawnych i faktycznych jego wydania. – Nie istnieją podstawy prawne uzasadniające wydanie postanowienia, dlatego też zamierzamy podjąć wszelkie kroki prawne mające na celu uchylenie powyższego zabezpieczenia, zaczynając od wniesienia zażalenia – podsumowała firma.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.