REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Monnari wstrzymuje egzekucję wobec Simple

Spółka zależna Monnari zawiesiła dziś postępowanie egzekucyjne wobec Simple Creative Products. PKO BP dawał jej czas do wczoraj rano.

Zarząd Monnari przesłał nam dziś o godzinie 15-ej informację prasową, w której podaje, że spółka Miss Class (spółka zależna od Monnari) „zawiesza postępowanie egzekucyjne wobec Simple Creative Products, mając na uwadze prowadzone rozmowy z Gino Rossi w sprawie nabycia Simple.

Pod informacją podpisał się prezes i główny akcjonariusz Monnari, Mirosław Misztal. Według wcześniejszego raportu bieżącego Gino Rossi, bank PKO BP oczekiwał cofnięcia zajęcia komorniczego na rachunku Simple do czwartku do godz. 9-ej, grożąc w innym wypadku wypowiedzeniem kredytu na 25 mln zł.

Czy dzisiejszy ruch Monnari nie jest spóźniony – dopiero się okaże. Według informacji, jaką przekazała nam przedstawicielka Gino Rossi, zarząd tej firmy prowadzi obecnie rozmowy z bankiem.

O godz. 14.44 akcja Gino Rossi kosztuje 30 groszy, tyle, co na czwartkowym zamknięciu.

W środę papiery taniały nawet o 40 proc. do 26 groszy po tym, jak obuwniczo-odzieżowa grupa poinformowała o zajęciu rachunku Simple na zlecenie Monnari oraz oczekiwaniach banku.

W czwartek wieczorem zarząd Gino wystosował oświadczenie, w którym ocenił, że Monnari próbuje w nieuprawniony sposób wywrzeć presję negocjacyjną. „W świetle prowadzonych rozmów stoi to w absolutnej sprzeczności z zasadami współżycia społecznego i rodzi uzasadnione obawy o podjęciu i prowadzeniu przez Monnari negocjacji w złej wierze" – można było przeczytać.

Był to fragment komentarza do opublikowanej przez Mirosława Misztala dzień wcześniej własnej relacji wydarzeń z ostatnich dni.

Monnari i Gino rozmawiają o sprzedaży Simple od lutego br.Ostatnia obniżona oferta za tę spółkę to 12 mln zł (nie licząc długu).


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA