Handel i konsumpcja

Monnari wstrzymuje egzekucję wobec Simple

Spółka zależna Monnari zawiesiła dziś postępowanie egzekucyjne wobec Simple Creative Products. PKO BP dawał jej czas do wczoraj rano.

Zarząd Monnari przesłał nam dziś o godzinie 15-ej informację prasową, w której podaje, że spółka Miss Class (spółka zależna od Monnari) „zawiesza postępowanie egzekucyjne wobec Simple Creative Products, mając na uwadze prowadzone rozmowy z Gino Rossi w sprawie nabycia Simple.

Pod informacją podpisał się prezes i główny akcjonariusz Monnari, Mirosław Misztal. Według wcześniejszego raportu bieżącego Gino Rossi, bank PKO BP oczekiwał cofnięcia zajęcia komorniczego na rachunku Simple do czwartku do godz. 9-ej, grożąc w innym wypadku wypowiedzeniem kredytu na 25 mln zł.

Czy dzisiejszy ruch Monnari nie jest spóźniony – dopiero się okaże. Według informacji, jaką przekazała nam przedstawicielka Gino Rossi, zarząd tej firmy prowadzi obecnie rozmowy z bankiem.

O godz. 14.44 akcja Gino Rossi kosztuje 30 groszy, tyle, co na czwartkowym zamknięciu.

W środę papiery taniały nawet o 40 proc. do 26 groszy po tym, jak obuwniczo-odzieżowa grupa poinformowała o zajęciu rachunku Simple na zlecenie Monnari oraz oczekiwaniach banku.

W czwartek wieczorem zarząd Gino wystosował oświadczenie, w którym ocenił, że Monnari próbuje w nieuprawniony sposób wywrzeć presję negocjacyjną. „W świetle prowadzonych rozmów stoi to w absolutnej sprzeczności z zasadami współżycia społecznego i rodzi uzasadnione obawy o podjęciu i prowadzeniu przez Monnari negocjacji w złej wierze" – można było przeczytać.

Był to fragment komentarza do opublikowanej przez Mirosława Misztala dzień wcześniej własnej relacji wydarzeń z ostatnich dni.

Monnari i Gino rozmawiają o sprzedaży Simple od lutego br.Ostatnia obniżona oferta za tę spółkę to 12 mln zł (nie licząc długu).


Wideo komentarz

Powiązane artykuły