REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Henryk Kania: Bank Handlowy wypowiedział umowy kredytowe

Bank Handlowy wypowiedział właśnie wszystkie umowy kredytowe – Kania musi spłacić w tydzień ponad 94 mln zł.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Zakłady Mięsne Henryk Kania poinformowały w czwartek wieczorem, że Bank Handlowy wypowiedział umowę kredytową z października 2017 r. na 67,8 mln zł, z przeznaczeniem na spłatę wierzytelności z tytułu kredytów zawartych z Bankiem Millenium oraz finansowanie bieżącej działalności Spółki.

- Przyczyną wypowiedzenia umowy było stwierdzenie przez bank utraty przez spółkę zdolności kredytowej i zagrożenie upadłością Spółki – informuje ZM Henryk Kania w raporcie bieżącym.

Wypowiedziana została też umowa o kredyt w rachunku bieżącym z kwietnia 2016 roku na 45 mln zł - na spłaty zadłużenia spółki w mBanku. Henryk Kania informuje, że spółka ma spłacić w terminie 7 dni od doręczenia pisma 90,3 mln zł, a z racji kolejnej wypowiedzianej umowy o kredyt długoterminowy – kolejne 4,7 mln zł.

Z kolei Bank Handlowy poinformował w komunikacie, że całkowita kwota ekspozycji związanej z finansowaniem klienta wynosi 124,5 mln zł i jest w większości zabezpieczona. Bank złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego w stosunku do spółki.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA