REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Outdoorzy poprawiają I kwartał

Spółka sprzedająca odzież i sprzęt sportowy w internecie zakończyła I kwartał (listopad – styczeń) przychodami 1,56 mln zł. To o 240 tys. więcej niż w tym samym kwartale ubiegłego roku.
Foto: materiały prasowe

W ubiegłym roku w I kwartale spółka z NewConnect poniosła stratę w wysokości 43 tys. zł – teraz strata wynosiła już niecałe 3 tys. zł. Zysk ze sprzedaży w I kwartale bieżącego roku wynosił 16 tys. zł. Statystyki spółki wskazują, że pierwsze trzy miesiące roku są dla spółki najsłabsze, więc firma może być zadowolona z osiągniętych wyników.

- Pozytywny wynik, który spółka osiągnęła w I kwartale jest rezultatem wynikiem wytężonej pracy, jaką wykonaliśmy w poprzednich miesiącach. Trafione zamówienia preorderowe poskutkowały wzrostem sprzedaży. Jeśli tylko nie zdarzą się jakieś nieoczekiwane i niesprzyjające okoliczności rynkowe w najbliższej przyszłości, to w kolejnych kwartałach przewidujemy kontynuację stabilnego wzrostu spółki - ocenia Paweł Miśkiewicz, członek zarządu.

W styczniu przedsiębiorstwo zadecydowało o dalszym rozwoju marki Naturhike i rozpoczęło przygotowania do zamówienia kolejnej partii towaru. Podjęta decyzja o zwiększaniu zamówienia na sezon wiosna/lato 2019 r. podyktowana była niezwykle pozytywnym przyjęciem tej marki i wysoką sprzedażą produktów w sezonie wiosna/lato 2018 r. Kurs spółki wynosił w czwartkowe popołudnie 0,54 zł i spadał o 2,1 proc. względem zamknięcia środowej sesji.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA