Handel i konsumpcja

Wycena Eurocashu w dół

Analitycy Noble Securities obniżyli wycenę dystrybucyjnej spółki do 23,20 zł z 37,50 poprzednio. W związku z tym, że w dniu wydania rekomendacji za jej akcje płacono na giełdzie 21,99 zł, wydali zalecenie "trzymaj".
Foto: materiały prasowe

Zdaniem analityka Krzysztofa Radojewskiego, autora rekomendacji, bardzo słabe wyniki IV kwartału 2017 r. są oznaką materializacji najgorszego scenariusza, czyli strukturalnych problemów segmentu hurtowego. - Jest to segment, który generuje najwięcej gotówki w spółce. Jednak z drugiej strony wymaga on coraz głębszej restrukturyzacji i optymalizacji kosztowej w celu utrzymania bieżących wyników. Jest to w naszej opinii długi proces, który będzie trwał również w kolejnych latach - uważa. - Spadek rentowności w opinii spółki jest przejściowy, jednak może być on również oznaką, że Eurocash stopniowo traci pozycję negocjacyjną w stosunku do producentów. W obecnej sytuacji poza możliwym potencjalnym odreagowaniem wynikającym z dynamicznego spadku kursu, nie widzimy w średnim terminie potencjału do wzrostu kursu - dodał.

Wśród potencjalnych zagrożeń wymienił dalsze niekorzystne dla spółki zmiany na rynku dystrybucji w Polsce oraz wolniejsze dochodzenie do zakładanej rentowności w obszarze detalu, jak również ograniczenie handlu w niedzielę.

Prognoza analityków Noble Securities zakłada, że w tym roku zysk netto Eurocashu wyniesie 119 mln zł przy przychodach sięgających 24 mld zł. W 2019 roku zysk wzrośnie do 126 mln zł, a sprzedaż zwiększy się do 25,3 mld zł. Rekomendacja została wydana 5 marca br. o godz. 9:00. Materiał ten jest jedynie streszczeniem rekomendacji. Pełny raport dostępny jest na stronach Noble Securities.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły