REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

ZM Kania szuka inwestora. Akcje mocno zyskują

W ciągu zaledwie 3 godzin kurs Zakładów Mięsnych Kania wzrósł o 6,3 proc. i przekroczył złotówkę po raz pierwszy od kilku miesięcy. Wszystko dzięki temu, że spółka ogłosiła, że zaczyna szukać doradcy w procesie pozyskania inwestora.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Inwestorzy pozytywnie zareagowali na decyzję zarządu o rozpoczęciu poszukiwań inwestora. Dziś zarząd przyjął uchwałę, że rozpoczyna procedurę wyboru doradcy „w procesie potencjalnego pozyskania istotnego lub strategicznego inwestora, w tym badania możliwości dokonania strategicznych zmian struktury bilansu lub struktury własnościowej Spółki". Zarząd może następnie zdecydować o pozyskaniu inwestora branżowego lub private equity.

Głównym zadaniem doradcy będzie analiza ofert i wypracowanie rekomendacji nt. ewentualnych inwestorów dla rady nadzorczej. Jak informuje spółka, uchwała została przyjęta w związku z obserwowanym wzmożonym zainteresowaniem spółką ze strony potencjalnych istotnych i strategicznych inwestorów.

Ostatni raz notowania ZM Kani przekraczały złotówkę na przełomie listopada i grudnia 2018. Akcje spółki w ciągu roku straciły 36 proc. wartości. Jeszcze w lutym 2018 r. za udziały w spółce płacono nawet 1,7 zł, już w czerwcu akcje spadły do 0,92 zł. Potem kurs odbił nieco w wakacje, ostatecznie jednak spadł w listopadzie, gdy spółka ogłosiła dane za III kwartał.

ZM Henryk Kania zanotowały w III kw. 2018 r. zaledwie 7,44 mln zł jednostkowego zysku netto wobec 13,3 mln zł zysku rok wcześniej. Spadły mocno przychody ze sprzedaży, które sięgnęły 290,27 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 388 mln zł w porównywalnym okresie rok wcześniej.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA