REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Oponeo.pl – powstaną kolejne e-sklepy za granicą

Handlująca oponami w Internecie spółka Oponeo.pl wchodzi na kolejne rynki zagraniczne. W najbliższym czasie uruchomi e-sklep w Belgii, Irlandii i Turcji. Potem ruszy ze sprzedażą opon w za oceanem
Foto: Fotorzepa, Sławomir Mielnik sm Sławomir Mielnik

- Na początku zamierzamy uruchomić  sprzedaż w Belgii. Kolejnym krajem będzie Irlandia, gdzie ruszymy ze sprzedażą jeśli nie w tym, to na początku przyszłego półrocza – mówi Monika Siarkowska z Oponeo.pl. Spółka szykuje się tez do ekspansji poza Unie Europejską. Zamierza uruchomić sklep on-line w Turcji. – Wejście na ten rynek planowaliśmy już jakiś czas temu. Od strony technicznej jesteśmy już na to przygotowani. Mamy zorganizowaną sieć dostawców. Uruchomienie sprzedaży  przeciąga się jednak ze względów formalno-prawnych. W tym kraju musimy bowiem zarejestrować oddzielną spółkę, co powinno nastąpić w ciągu najbliższego tygodnia lub dwóch – tłumaczy Siarkowska.

Równolegle trwają przygotowania do stworzenia strony internetowej i zorganizowania sieci dostawców opon za oceanem. Oponeo.pl zamierza bowiem uruchomić sklep w Stanach Zjednoczonych. – Nasz wewnętrzny plan zakłada, że pod koniec roku powinniśmy być gotowi do uruchomienia sprzedaży. Kiedy faktycznie to nastąpi, będzie uzależnione także od względów formalno-prawnych – zaznacza Siarkowska.

Jak Oponeo.pl zamierza rywalizować z dystrybutorami zza oceanu, gdzie rynek handlu w sieci jest znacznie bardziej rozwinięty niż u nas. – Faktycznie konkurencja w Stanach Zjednoczonych jest znacznie większa, ale tylko na poziomie poszczególnych stanów. My chcemy wyróżniać się tym, że swoje produkty będziemy oferować na terenie całego kraju, a być może także w Kanadzie – wyjaśnia Krzysztof Grzegorczyk, odpowiedzialny za projekt amerykański w Oponeo.pl.

Zaznacza, że tamtejsi producenci opon są zainteresowani kolejnym kanałem dystrybucji, jaki chce zaoferować Oponeo.pl. Nie przewiduje też, by spółka musiała przeznaczyć znaczne środki na marketing wśród klientów.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA