Gra giełdowa

Pierwsze nagrody w Parkiet Challenge

Za nami tydzień zmagań w grze giełdowej Parkietu. Czas na rozdanie pierwszych nagród. Trwa pierwszy etap Parkiet Challenge, trzeciej edycji gry giełdowej „Parkietu" w tej formie. Pierwszy etap składa się z czterech tygodni. Po zakończeniu każdego z nich rozdajemy nagrody rzeczowe. W finale, do którego przejdzie dziesięcioro najlepszych uczestników pierwszego etapu, do najlepszej trójki trafią dodatkowo nagrody finansowe – łącznie 30 tys. zł.
Foto: parkiet.com

W grze bierze udział około 1,5 tys. osób. Przypomnijmy, że gracze handlują akcjami spółek z WIG20 oraz mWIG40. Jak dotąd wykonano około 11,5 tys. transakcji o wartości przeszło 22 mln zł.

Początek Parkiet Challenge przypadł na mało sprzyjający okres na warszawskim rynku. Wszystkie cztery sesje mijającego tygodnia zakończyły się spadkami WIG, WIG20 oraz mWIG40. Tymczasem najbardziej popularną spółką w grze jest Allegro – zainwestowany kapitał w akcje tej spółki sięga blisko 3 mln zł. Niestety Allegro było w zeszłym tygodniu jedną z najsłabszych spółek szerokiego rynku oraz najsłabsze spośród WIG20. Tygodniowy spadek przekracza 17 proc. Numerem dwa pod względem zainwestowanego kapitału jest JSW – około 1 mln zł, a także Mercator – niecały 1 mln zł. Kolejne miejsca zajmują KGHM, CD Projekt oraz XTB. Ze wspomnianej szóstki firm najlepiej wypadły w poprzednim tygodniu KGHM z wynikiem 6 proc., czyli najwięcej z WIG20, oraz CD Projekt, numer dwa wśród blue chips (3,3 proc.).

Zwycięzcą po pierwszym tygodniu zmagań w Parkiet Challenge jest użytkownik o nicku „Katol", który finiszował z nieco ponad 10-proc. stopą zwrotu. Oznacza to, że udało mu się powiększyć portfel do około 16,5 tys. zł. „Katol" osiągnął ten wynik handlując walorami Eurocashu. Przypomnijmy, że akcje handlowej spółki były po mocnej przecenie i spadły nawet poniżej 10 zł, jednak później odreagowały. Łącznie w zeszłym tygodniu Eurocash zyskał 10,66 proc. i był to najsilniejszy walor w mWIG40. Co ciekawe, w Eurocashu gracze mają łącznie zainwestowanych około 0,23 mln zł.

Numerem dwa w pierwszym tygodniu został „Koteł30" z około 8,5-proc. zyskiem. Trzecie miejsce zajął „Hunter", który pomnożył portfel o 8 proc. Co ciekawe, pozostała dwójka również zarobiła na walorach walorach Eurocashu. Ten ostatni dodatkowo akumuluje akcje Allegro.

- Zagranie Eurocashem było pod wyniki i okazało się, że była to dobra decyzja. Planuję jeszcze krótko przytrzymać akcje – zapowiada „Hunter". Zaczynam się jednak przerzucać na Allegro. Po bardzo kiepskim okresie liczę, że kolejny tydzień przyniesie odbitkę – przewiduje numer trzy po pierwszym tygodniu Parkiet Challenge. - Mam jeszcze kilka pomysłów na nowy tydzień, m.in. Kruk – zapowiada „Hunter".

Do kilkudziesięciu najlepszych uczestników pierwszego tygodnia Parkiet Challenge trafią nagrody. Za miejsce pierwsze jest to konsola do gier Nintendo Switch. Do gracza drugiego powędruje czytnik Kindle Paperwhite 4, zaś za miejsce trzecie są słuchawki Jabra Evolve2 40.

Do tego dla 25 osób w każdym z rankingów tygodniowych mamy do rozdania klucze cyfrowe do gier video produkcji Bloober Teamt, Klabater, QubicGames oraz Creepy Jar. Dodatkowo dla najlepszej inwestorki i inwestora po pierwszym etapie przewidziane są rowery elektryczne, ufundowane przez Groclin.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.