Gra giełdowa

Zwycięzca I etapu Parkiet Challenge zarobił ponad 100 proc.

Koniec czwartego i ostatniego tygodnia I etapu gry giełdowej Parkiet Challenge. Walka o zwycięstwo w rankingu tygodniowym była niezwykle zacięta, tak samo jak rywalizacja o pierwszą dziesiątkę klasyfikacji generalnej, która daje przepustkę do wielkiego finału.
Foto: parkiet.com

Uczestnicy Parkiet Challenge znowu wrócili do wysokich stóp zwrotu. O ile bowiem w trzecim tygodniu rywalizacji wynik 24,11 proc. oznaczał pierwsze miejsce w zestawieniu, tak w czwartym tygodniu taki wynik dawałby miejsce dopiero w trzeciej dziesiątce. Teraz aby znaleźć się na szczycie trzeba było zarobić w ciągu tygodnia blisko 43 proc. Taki wynik uzyskał uczestnik „Terminus”. Warto jednak zwrócić uwagę, że w ubiegłym tygodniu nie dokonał on żadnej z transakcji. Zgodnie z regulaminem oznacza to, że nagroda za zwycięstwo w tygodniowym zestawieniu przypadnie kolejnej osobie w rankingu, która przeprowadziła transakcje. Jest nią gracz „blazo_” z wynikiem 42,81 proc. W ubiegłym tygodniu obrócił on Biomedem Lublin, jednak w tym przypadku podstawą sukcesu okazało się trzymanie akcji Mabionu, które uczestnik nabył jeszcze na początku rywalizacji. Nagroda za drugie miejsce w tygodniowym rankingu trafi do gracza „nsuchojad”, który zarobił 42,68 proc. On również upodobał sobie akcje Mabionu i w minionym tygodniu obracał tylko nimi. Nagroda za trzecie miejsce powędruje do gracza „ArturZukiel”, który osiągnął wynik 42,25 proc. Również i w tym przypadku obracał on w czwartym tygodniu rywalizacji akcjami Mabionu.

Mimo imponujących, tygodniowych stóp zwrotu, żadnemu z tych graczy nie udało się przebić do czołowej dziesiątku klasyfikacji generalnej, która daje miejsce w rozgrywce finałowej. Aby się w niej znaleźć trzeba było w czasie I etapu zarobić co najmniej 49,29 proc. Lider podwoił wartość portfela. Uczestnik „Fikumiku” od początku gry był w czołówce zestawienia, a rywalizację zakończył z wynikiem 101,33 proc. W trakcie czterech tygodni rywalizacji obracał on akcjami firm: Biomed Lublin, Famur, Mercator Medical, Mabion oraz Kruk.

Oprócz „Fikumiku” w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej znaleźli się także: „Grahamek”, „chrzanik81”, „Bruno”, „magenta”, „MiniMati”, „Wróżka Zębuszka”, „Terminus”, „Stuff”, „Marares”. Uczestnicy Ci awansują do wielkiego finału (po weryfikacji z regulaminem). Ten zaplanowany jest na wrzesień, a w trakcie finałowej rozgrywki gracze będą handlować kontraktami terminowymi. Pula nagród wynosi 30 tys. zł, a na najlepszego gracza czeka 15 tys. zł.

W sumie w grze udział wzięło prawie 3,3 tys. użytkowników. W ciągu czterech tygodni przeprowadzili oni blisko 57 tys. transakcji o łącznej wartości 131,2 mln zł. Największą popularnością cieszyły się akcje Biomedu Lublin (prawie 8 mln zainwestowanego kapitału), Mercatoru Medical (niemal 1,8 mln zł) oraz CD Projekt (1,28 mln zł).

Zobacz więcej: www.gra.parkiet.com

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.