Gra giełdowa

Parkiet Challenge: graj i zbieraj cenne doświadczenia

Takie inicjatywy są potrzebne, to wyjątkowa okazja do nauki, jak funkcjonuje rynek - mówią przedstawiciele firm, które są partnerami Gry Giełdowej Parkiet Challenge. Konkurs już trwa, uczestniczy w nim około 2 tysięcy osób, a kolejne wciąż mogą dołączyć i walczyć o cenne nagrody.
Foto: Bloomberg

Andrzej Stec, redaktor naczelny Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”

Ponad 20 lat temu, jako student, brałem udział w zajęciach szkoły giełdowej organizowanej przez warszawską giełdę na Akademii Ekonomicznej w Krakowie gdzie maklerzy i analitycy uczyli podstaw inwestowania. To zmobilizowało mnie do zdobycia licencji maklera. Dzisiaj razem z naszymi partnerami i ich wybitnymi specjalistami idziemy krok dalej i dodajemy praktyczny element – Grę Giełdową Parkiet Challenge. Każdy może sprawdzić się w realnym świecie inwestycji. Nagrodą są nie tylko pieniądze, hulajnogi elektryczne, zestawy popularnych gier komputerowych, ale przede wszystkim możliwość zdobycia cennego doświadczenia.

Rejestracja trwa na gra.parkiet.com

Daniel Obajtek, prezes PKN ORLEN

Gra Giełdowa Parkiet Challenge to udany przykład akcji edukacyjnej, która umożliwia zwiększenie wiedzy Polaków na temat rynku kapitałowego, a przy okazji jego aktywizację. Te cele przyświecały nam również podczas tworzenia programu dla akcjonariuszy indywidualnych „ORLEN w Portfelu”. Na udział w nim zdecydowało się już ok. 1500 inwestorów, co pokazuje, że inicjatywy tego typu są na polskim rynku potrzebne.

Zapraszamy do gry i edukacji na gra.parkiet.com

Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

Formuła ogólnopolskiego konkursu inwestycyjnego wpisuje się w kierunek działań edukacyjnych giełdy oraz pokazuje, że mamy dla inwestorów ciekawą ofertę. Inwestorzy poprzez lokowanie wirtualnych środków będą mieli niepowtarzalną okazję poznać samych siebie w warunkach stresu i niepewności, a jest to najlepsza forma nauki, ponieważ odbywa się poprzez praktykę. Połączenie edukacji i rywalizacji to doskonała szansa na zdobycie i poszerzenie wiedzy na temat funkcjonowania rynku.

Filip Paszke, dyrektor Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego

Celem Gry Giełdowej Parkiet Challenge jest edukacja inwestorów i promocja inwestowania, co jest zgodne ze strategią DM PKO Banku Polskiego. Chętnie angażujemy się w inicjatywy o podobnym charakterze, a w grze wszyscy zainteresowani mogą spróbować możliwości inwestowania na GPW, tym bardziej że liczba uczestników jest nieograniczona, a gra odbywa się na wirtualnym kapitale. Osoby rozpoczynające inwestowanie mogą dzięki temu zrozumieć mechanizmy obowiązujące na giełdzie, a doświadczeni inwestorzy mają szansę przetestować nowe strategie inwestycyjne.

Marcin Adamczyk, prezes TFI PZU

W ostatnich latach najbardziej renomowane uczelnie na świecie szkolą menedżerów za pomocą
tzw. grywalizacji. Ma ich to wprowadzić w warunki, z którymi spotkają się w trakcie rzeczywistego prowadzenia firmy. Uczestnicy Gry Giełdowej Parkiet Challenge na własnej skórze będą mogli się przekonać, ile czasu trzeba przeznaczyć na analizę spółek, jak wiele danych ekonomicznych może wpływać na kształtowanie się ich wyników finansowych. Jeśli będą się posiłkować analizą techniczną, przekonają się jak wiele jest możliwych interpretacji danych na wykresie.

Jacek Stąpała, dyrektor działu inwestycyjnego Biura Maklerskiego Alior Banku

Biuro Maklerskie Alior Banku zawsze aktywnie wspierało inicjatywy edukacyjne, mające na celu nabycie lub poszerzenie umiejętności inwestowania na rynku kapitałowym. Nasi eksperci, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, udzielą uczestnikom gry wskazówek, na jakie informacje z zakresu analizy spółki powinien zwrócić uwagę początkujący inwestor. Poprzez uczestnictwo w webinariach edukacyjnych chcemy rozwijać wiedzę nie tylko o rynku kapitałowym, ale także o technikach analitycznych pokazujących trend, parametry cenowe inwestycji, limit kupna lub sprzedaży, poziom docelowy czy poziom obrony.

Barbara Tomczuk, dyrektor departament rynków regulowanych Domu Maklerskiego mBanku

Dla Domu Maklerskiego mBanku to miły powrót do idei sprzed kilku lat, kiedy razem z „Parkietem” jako DI BRE organizowaliśmy mistrzostwa Polski inwestorów giełdowych – Parkiet Challenge. W tegorocznej edycji dzięki wykorzystaniu wirtualnego portfela uczestnicy gry mogą w bezpieczny sposób maksymalnie zbliżyć się do rynkowych warunków i poznać świat inwestycji. Inwestycje giełdowe to nie jest świat dla każdego – konkurs to zatem znakomita okazja, by niczego nie ryzykując, sprawdzić, jak czujemy się w tym świecie.

Radosław Olszewski, prezes Domu Maklerskiego BOŚ

DM BOŚ od zawsze zależało na świadomych inwestorach, dlatego edukacja jest istotnym elementem naszej aktywności. Parkiet Challenge łączy edukację z rywalizacją, pozwala więc w przystępny sposób wejść w świat inwestycji giełdowych. Gra giełdowa daje możliwość przetestowania wiedzy teoretycznej w praktyce. Trzeba jednak pamiętać, że inwestycje na wirtualnym rachunku, ze względu na brak ryzyka prawdziwej straty, nie zastąpią doświadczenia zdobywanego na własnym kapitale. Wierzę jednak, że taka inicjatywa pozwala inwestorom lepiej przygotować się do realnych transakcji.

Daniel Ozon, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Każdy, kto inwestuje w akcje i inne papiery wartościowe, powinien mieć świadomość, że może to być dodatkowe źródło dochodów, ale bez solidnej wiedzy można też ponieść stratę. Gra Giełdowa Parkiet Challenge pozwala przyszłym inwestorom rozpocząć przygodę ze światem giełdy, nie ryzykując utraty pieniędzy, i to bez wątpienia jest bardzo cenne doświadczenie.

dr Andre Helin, prezes BDO

Poszerzanie wiedzy na temat giełdy i rynków finansowych jest naszym zdaniem niezwykle istotne. Obecnie każda inicjatywa zmierzająca w tym kierunku jest nie tylko potrzebna, ale również niezwykle pożyteczna. Wsparcie takiej inicjatywy jest dla nas naturalne. Szerzenie wiedzy jest jednym z podstawowych działań, które BDO ma wpisane w swoją strategię oraz misję. Jest też w sposób naturalny wpisane w kulturę organizacyjną BDO. W przypadku giełdy ma też ten wymiar, że jest ściśle związane z historią BDO, firmy, która współtworzyła polski rynek giełdowy.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.