Gospodarka - Świat

The Guardian: Tłok w portach

Jaguar Land Rover zamknął produkcję w fabryce w Castle Bromwich co najmniej do 26 grudnia.
Foto: AFP

Ma to związek z naruszeniem łańcucha dostaw i brakiem kluczowych materiałów. Wstrzymano wytwarzanie modeli XF oraz XE. Firma nie chciała ujawniać, o jakie części chodziło oraz który dostawca zawinił, jednak podkreślono, że produkcja modelu F-Type cały czas trwa.

Od kilku tygodni problemy z dostawą części trapią większość firm na Wyspach. Spowodowane to jest m.in. opóźnieniami w portach, większą liczbą przesyłanych towarów w okresie świątecznym oraz globalnymi problemami branży żeglugowej. Narastającym problemem jest również chęć zrobienia zapasów na wypadek brexitu bez umowy. Wszystkie te czynniki przekładają się również na rosnące ceny kontenerów. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.