Gospodarka - Świat

Departament Skarbu wygasza stymulację

Steven Mnuchin, amerykański sekretarz skarbu, zdecydował, że po 31 grudnia nie dojdzie do przedłużenia kilku programów stymulacyjnych realizowanych wspólnie z Rezerwą Federalną.

Steven Mnuchin, sekretarz skarbu USA.

Foto: AFP

Chodzi o programy pożyczkowe, w tym mechanizm wsparcia dla małego i średniego biznesu. Fed wyraził sprzeciw wobec decyzji Departamentu Skarbu. Mechanizmy te dawały Fedowi możliwość zapewniania do 4,5 bln USD wsparcia pożyczkowego dla gospodarki oraz rynków.

„Rezerwa Federalna preferowałby utrzymanie całego wachlarza programów specjalnych, które powstały w trakcie pandemii koronawirusa i spełniają ważną rolę jako linia obrony dla naszej wciąż poszkodowanej i wrażliwej gospodarki" – głosi komunikat Fedu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata 2021 już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.