Gospodarka - Świat

Dobre wyniki banków w USA

Bank of America, Citigroup i Morgan Stanley w czwartek pozytywnie zaskoczyły inwestorów swoimi wynikami za trzeci kwartał. Dzień wcześniej podobnie dobrą niespodziankę przyniósł JPMorgan Chase.
Foto: Bloomberg

Zysk netto Bank of America wzrósł w zeszłym kwartale o 58 proc. r./r. do 7,7 mld USD, czyli 85 centów na akcję. Średnio prognozowano, że zwiększy się on do 71 centów na akcję. Przychód wyniósł natomiast 22,87 mld USD, gdy spodziewano się, że sięgnie on 21,8 mld USD. Wynikom pomogło to, że bank uwolnił 1 mld USD z rezerw przeznaczonych na złe długi.

- Wypracowaliśmy dobre wyniki, gdy sytuacja gospodarcza się poprawiała a nasze biznesy odzyskiwały organiczną, konsumencką dynamikę wzrostową, którą widzieliśmy przez pandemią. Wzrost depozytów był silny a bilans pożyczek rósł już drugi kwartał z rzędu, co prowadziło do wzrostu przychodu odsetkowego netto, choć stopy procentowe pozostawały niskie - stwierdził Brian Moynihan, prezes Bank of America.

Citigroup wypracował w trzecim kwartale 4,6 mld USD zysku netto, gdy w takim samym okresie zeszłego roku 3,1 mld USD. Jego zysk na akcję wzrósł z 1,36 USD do 2,15 USD, gdy średnio oczekiwano, że sięgnie 1,65 USD. Przychód wyniósł 17,15 mld USD, a spodziewano się, że 16,97 mld USD. Uwolnione rezerwy na złe długi wyniosły 1,1 mld USD.

Zysk netto banku Morgan Stanley wzrósł do 3,7 mld USD w trzecim kwartale z 2,7 mld USD w takim samym okresie przed rokiem, a zysk na akcję z 1,66 USD do 1,98 USD. Średnia prognoz mówiła o zysku na akcję wynoszącym 1,68 USD. Przychód wyniósł 14,75 mld USD, gdy spodziewano się średnio 14 mld USD.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.