REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Google mocno stawia na chmurę

Ponad sześć lat temu firma udostępniła w Europie pierwsze usługi Google Cloud. Zapowiada dalszy rozwój w tym segmencie.
Foto: Bloomberg

W ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy Google uruchomił cztery nowe regiony biznesu chmurowego: w Finlandii, Niemczech, Londynie i Holandii. Zapowiedział też stworzenie nowego w Zurychu. Z kolei na trwającej właśnie w Wielkiej Brytanii konferencji poinformował o planach uruchomienia kolejnego, związanego z usługą BigQuery, w Londynie.

Koncern mocno stawia na narzędzia związane z uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją. Aby rozwinąć badania w tym obszarze w Europie, należąca do Google spółka DeepMind, niedawno zapowiedziała stworzenie nowego laboratorium w Paryżu. Ma ono uzupełnić działalność ośrodka, który już funkcjonuje w Dublinie. Podczas wczorajszej konferencji Google poinformował też o nowościach technologicznych. Zapowiedział m.in. wersje beta nowych procesorów.

Gartner przewiduje, że globalne wydatki na rozwiązania IT wzrosną w tym roku o 6,2 proc. i zamkną się w kwocie 3,7 bln dolarów. Wzrost przychodów jest napędzany rozwojem technologii blockchain, chmury, rozwiązań z obszaru internetu rzeczy, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA