REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Gospodarka przestanie rosnąć

Z punktu widzenia brytyjskiej gospodarki przynajmniej krótkoterminowo brexit nie będzie opłacalny – wynika z raportu wydanego przez Institute for Fiscal Studies (IFS).
Foto: AFP

Jeśli nie dojdzie do porozumienia między Londynem a Brukselą, gospodarka na Wyspach przez dwa pierwsze lata nie wzrośnie, a w 2022 r. wzrośnie zaledwie o 1,1 proc. Dla porównania, jeśli Wielka Brytania pozostałaby w Unii Europejskiej, PKB wzrósłby po dwóch latach o 3 proc., a do 2022 r. zwiększyłby się w sumie o ponad 5 proc.

IFS wprost pisze, że pozostanie we Wspólnocie najbardziej się opłaca. – Odwołanie brexitu doprowadziłoby do najlepszych rezultatów ekonomicznych – napisali specjaliści.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA