REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Hongkong rezygnuje z oferty dla LSE

Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX), operator giełdy w Hongkongu, wycofał ofertę zakupu London Stock Exchange opiewającą na 29,6 mld funtów (36,4 mld USD).

London Stock Exchange podeszła sceptycznie do oferty operatora giełdy w Hongkongu.

Foto: Shutterstock

 

Wycofanie tej oferty nie jest dużym zaskoczeniem. Spotkała się ona bowiem z bardzo dużym sceptycyzmem zarządu LSE (m.in. dlatego, że jednym z jej warunków było wycofanie się przez LSE z wartej 27 mld dolarów transakcji zakupu spółki Refinitiv). Było też poważne niebezpieczeństwo, że zakup LSE przez operatora giełdy w Hongkongu wzbudzi poważne zastrzeżenia regulatorów. Don Robert, przewodniczący LSE, wyrażał wątpliwości, czy do zaakceptowania byłyby bliskie związki HKEX z rządem Hongkongu. Rząd tego specjalnego regionu autonomicznego ChRL jest głównym udziałowcem operatora giełdy w Hongkongu i wyznacza blisko połowę jego zarządu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA